Uniwersalna koncepcja do frezowania czołowego i walcowo-czołowego

Koncepcja do frezowania czołowego i walcowo-czołowego Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant przedstawia nowego członka swojej rodziny produktów frezarskich: CoroMill MS60. Narzędzie zostało zaprojektowane pod kątem frezowania walcowo-czołowego pod kątem 90 stopni w stali i żeliwie, ale jego uniwersalność pozwala na rozszerzenie zakresu zastosowań na takie obszary, jak frezowanie czołowe i różne sposoby zagłębiania skośnego. 

Frez CoroMill MS60 to uniwersalne rozwiązanie do frezowania walcowo-czołowego i czołowego, przeznaczone głównie do obróbki zgrubnej i półwykończeniowej w stali i żeliwie, z dwiema geometriami, które sprawdzają się w tych dwóch obszarach zastosowań, a także w drugorzędnych obszarach, takich jak grupy materiałów ISO M i ISO S – wyjaśnia Jocelyn Lanaro, globalny specjalista ds. zastosowań produktów w Sandvik Coromant. – Co za tym idzie, frez ten umożliwia obróbkę partii mieszanych ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu bez konieczności zmiany płytek. 

Uniwersalna koncepcja do frezowania czołowego i walcowo-czołowego zdjęcie w treści artykułu

Ponieważ jest to wielooostrzowa koncepcja z dodatnim kształtem podstawowym, małe opory skrawania umożliwiają obróbkę wolną od drgań, co przekłada się na dużą ekonomiczność każdej krawędzi. CoroMill MS60, charakteryzujący się rzeczywistym kątem przystawienia wynoszącym 90 stopni, jest przeznaczony głównie do frezowania walcowo-czołowego – choć doskonale radzi sobie także w innych obszarach zastosowań. 

Od ogólnej obróbki frezarskiej po frezowanie walcowe, frezowanie rowków, zagłębianie z interpolacją śrubową i frezowanie czołowe – CoroMill MS60 to rozwiązanie autentycznie uniwersalne – twierdzi Jocelyn Lanaro. – Zazwyczaj jest to pierwsze narzędzie wybierane na wczesnych etapach uniwersalnej obróbki frezarskiej, realizujące obróbkę zgrubną i półwykończeniową, po czym obróbka wykończeniowa zostaje powierzona przeznaczonym do tego narzędziom. 

Innym godnym podkreślenia wyróżnikiem są prasowane bezpośrednio, sześcioostrzowe płytki

Płytki są wytwarzane przy użyciu zaawansowanej wieloosiowej technologii prasowania, dzięki czemu powstaje płytka umożliwiająca zarazem płynne skrawanie i zagłębianie skośne, co zwiększa uniwersalność produktu – dodaje Jocelyn Lanaro.

Uniwersalna koncepcja do frezowania czołowego i walcowo-czołowego zdjęcie w treści artykułu

Dzięki dostępności czterech różnych średnic w wersjach metrycznej (50–100 mm) i calowej (2–4 cale), frez CoroMill MS60 oferuje kompaktowy, ale wyczerpujący wybór, ułatwiający dobór wyposażenia i jego użytkowanie. 
 
Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę