Urządzenie do czyszczenia części

Reklama
Reklama

Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle metalowym i w warsztatach, mająca na celu utrzymanie urządzeń w optymalnym stanie. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze z obrabianych elementów oraz czyścić części maszyn, niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Firma MEWA oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązanie: MEWA BIO-CIRCLE – stół do czyszczenia części ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym rozpuszczalników.

Proponując to urządzenie, MEWA, oferująca w całej Europie usługi w zakresie tekstyliów, poszerza swój serwis obejmujący tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń o nowy komponent. Stół do ręcznego czyszczenia jest zintegrowany z systemem usług firmy MEWA i obejmuje także jego profesjonalną konserwację – łącznie z uzupełnianiem płynu czyszczącego oraz wymianą zintegrowanych filtrów.

Zużywające się części wymieniane są bezpłatnie, a w przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu urządzenia pracownik serwisujący MEWA dokonuje przeglądu, względnie wymiany uszkodzonej części osobiście. Tym samym urządzenie do czyszczenia części – czy to w wersji mobilnej czy też jako stacjonarna myjka – jest zawsze gotowe do użycia.

Reklama

Nadaje się także do czyszczenia wrażliwych powierzchni aluminiowych

Przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE można czyścić części maszyn wykonane ze stali, stali szlachetnej oraz z metali kolorowych. Urządzenie nadaje się także do czyszczenia wrażliwych części wykonanych z aluminium. Czyszczenie takich elementów przy pomocy standardowych urządzeń - metodą na zimno i bez zastosowania specjalnego dodatku - powoduje, że aluminium w procesie utleniania pokrywa się nalotem. Aby jednak można było czyścić także tego typu wrażliwe elementy, MEWA oferuje dodatkowo specjalną ochronę dla aluminium.

Reklama

Wersja stacjonarna lub mobilna

Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach – jako mobilne na kółkach oraz jako stacjonarny stół do czyszczenia części.
MEWA BIO-CIRCLE Mini daje się łatwo przemieszczać. Dzięki zintegrowanej podstawie umieszczonej na kółkach może być przemieszczane w dowolne miejsce i ustawiane zawsze tam, gdzie jest akurat potrzebne. W wersji mobilnej urządzeniema powierzchnię roboczą o wymiarach (szerokość x głębokość): 610 x 500 mm.

Wersja MEWA BIO-CIRCLE Maxi to stacjonarne urządzenie z dużym stołem roboczym. Jest ono wydajne, trwałe, proste w obsłudze i ma nośność do 220 kg. Duża powierzchnia robocza o wymiarach (szerokość x głębokość): 880 x 580 mm, umożliwia czyszczenie elementów również większych rozmiarów.

Optymalne wykorzystanie

Dzięki zastosowaniu płynu do czyszczenia na bazie wody i bez dodatku rozpuszczalników urządzenie jest jednocześnie ekologiczne i spełnia wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa przewidziane dla tego typu urządzeń. Płyn czyszczący nie zawiera lotnych związków organicznych oraz trujących, łatwopalnych rozpuszczalników. Charakteryzuje się neutralnym pH, jest przetestowany dermatologicznie i bez obaw może wchodzić w bezpośredni kontakt ze skórą, nie powodując obrażeń. Swe działanie zawdzięcza roztworowi wodnemu z naturalnymi mikroorganizmami - to właśnie one powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów. Również dzięki działaniu mikrobów nie wystąpi tutaj efekt nasycenia, znany z urządzeń do czyszczenia metodą na zimno. „Często słyszymy od klientów, że wydajność czyszczenia jest o wiele bardziej stabilna, niż to ma miejsce w przypadku zwykłych urządzeń do czyszczenia części metodᶏ na zimno“, wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce.

www.mewa-service.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama