Ustawa o rynku mocy zmieni branżę energetyczną?

Dollar Photo Club
Reklama
Reklama

Ministerstwo Energii rozpoczęło konsultacje społeczne projektu ustawy o rynku mocy. Uwagi można zgłaszać do 19 grudnia 2016 roku.

Zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla odbiorców końcowych w horyzoncie średnio i długoterminowym to cel, który chce osiągnąć ME poprzez wdrożenie rynku mocy. Towarem na tym rynku będzie moc dyspozycyjna netto, którą będą oferować wytwórcy oraz sterowane odbiory energii (ang. Demand Site Response, DSR). Za gotowość do dostarczenia mocy w okresach napiętego bilansu mocy tzw. okresach zagrożenia pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE) podmioty, które wygrają aukcje będą uzyskiwać wynagrodzenie.

Reklama

Szczegółowe zasady funkcjonowania rynku mocy zostały opisane w opublikowanym 30 września br. na stronie internetowej resortu dokumencie „Rozwiązania funkcjonalne rynku mocy”, które były przedmiotem szerokich konsultacji z przedstawicielami sektora energii od lipca do września 2016 r.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama