Utrzymanie Ruchu w produkcji - Konferencja Techniczna w Olsztynie

Axon Media
Reklama
Reklama

Rentowne i skuteczne rozwiązania UR to kluczowy cel każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Efektywność zależy od wielu czynników, m.in. optymalizacji eksploatacji maszyn, systemów automatyki, outsourcingu, bezpieczeństwa pracy, systemów zabezpieczeń, diagnostyki czy profilaktyki. Jak połączyć szereg wymogów w sprawnie funkcjonującą całość? Odpowiedź na to pytanie, a także wiele rozwiązań i nowości zostanie zaprezentowanych podczas Konferencji Technicznej „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”.

Konferencja odbędzie się 14 listopada br. w godzinach 9:00-15:30 w hotelu HP Park, przy al. Warszawskiej 119 w Olsztynie. Dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych - wydarzenie jest bezpłatne.

Podczas Konferencji „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” na uczestników czekają: prezentacje, praktyczne warsztaty oraz konsultacje specjalistów. Na wszystkie pytania i poszczególne problemy gości odpowiedzą fachowcy i praktycy. Zdobywanie nowych informacji od osób, które z sukcesem wdrożyły w wielu firmach rentowne oraz skuteczne rozwiązania UR to najefektywniejszy sposób na podnoszenie swoich umiejętności i usprawnianie procesu produkcji.

Dla kogo?
Konferencja skierowana jest do prezesów i właścicieli zakładów produkcyjnych, kierowników, szefów i pracowników działów UR, kierowników i pracowników działów produkcji, pracowników działów technicznych, kierowników i pracowników działów serwisu i remontów, kadry odpowiedzialnej za zakup sprzętu, maszyn i urządzeń, a także pracowników pionu jakości.

Reklama

W programie m.in.:
• Najnowsze rozwiązania oparte o podczerwień do diagnostyki zakładów
• Kontrola przestrzenna – zadania dla skanerów i czujników optycznych 2-D
• Bezpieczniki topikowe dla służb utrzymania ruchu
• Nowoczesne systemy zasilania
• Czystość w obszarze produkcji – przyjazne środowisko pracy
• Praktyczne zastosowanie bezprzewodowego systemu Wi-Care do diagnostyki maszyn w Przemyśle 4.0
• Diagnostyka maszyn – ocena skuteczności istniejących obecnie na rynku technik pomiarowych
• IO-Link – więcej niż parametryzacja
• Niezawodność urządzeń i oszczędność energii dzięki technologii ultradźwiękowej
• Komponenty związane z bezpieczeństwem – dobra i zła praktyka przy projektowaniu układów pneumatycznych i elektropneumatycznych
• Optymalizacja pracy warsztatu
• Redukcja czasów przestojów
• Niezawodne kable dla przemysłu

Reklama

Warsztaty:

1. IO-Link w praktyce
Praktyczne porady z zakresu technicznych podstaw, rozwiązań i przykładowych aplikacji związanych z interfejsem komunikacyjnym IO-Link. Warsztaty połączą tematykę praktycznych aspektów uruchamiania aplikacji opartych o interfejs IO-Link i metodykę integracji systemu ze sterownikami PLC oraz możliwości diagnostyki urządzeń i prezentację praktycznych narzędzi, usprawniających pracę z IO-Link.

2. Skuteczne diagnozowanie maszyn na podstawie pomiarów drgań
Podczas warsztatów zaprezentowane zostanie intuicyjne urządzenie do automatycznej diagnostyki maszyn SMC (Smart Machine Checker). Uczestnicy przetestują i samodzielnie wykonają serię pomiarów na stanowiskach testowych. Sprawdzona zostanie także funkcja automatycznej diagnostyki na konkretnych uszkodzeniach maszyn.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Krajowej Izby Gospodarczej.


Źródło: Axon Media

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama