Vector do Seco/Warwick dla aeronautyki

Vector do Seco/Warwick dla aeronautyki Seco/Warwick

Chińska firma notowana na giełdowym parkiecie w Shenzen zamówiła poziomy piec próżniowy Seco/Warwick. Urządzenie będzie wykorzystywane przy produkcji specjalistycznych części odlewniczych wykorzystywanych w branżach lotniczej i kosmicznej.

Azjatycki podmiot zamówił poziomy piec próżniowy Vector z grafitową komorą i systemem chłodzenia gazem. Urządzenie o wymiarach 1500x1500x1800 mm, z maksymalnym załadunkiem aż 3000 kg będzie służyć do produkcji precyzyjnych części odlewniczych wykorzystywanych w lotnictwie i kosmonautyce. To pierwszy kontrakt Seco/Warwick z tym klientem, ale na chińskim rynku Vector znany jest od lat.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Ubiegły rok zdecydowanie należał do spółki chińskiej Grupy, która miała historyczny i tym samym rekordowy rok pełen nowych zamówień. W portfolio przybyło ośmiu nowych klientów, w tym są to globalne firmy z listy Fortune Global 500 – chwali Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick Chiny.

Flagowe urządzenie Seco/Warwick – Vector, to jednokomorowy poziomy piec próżniowy, który oferuje wiele możliwości. Setki eksploatowanych pieców próżniowych Seco/Warwick na całym świecie, to potwierdzenie doskonałej wydajności i wszechstronności tego urządzenia. Jednokomorowe piece próżniowe do obróbki cieplnej Vector stanowią idealne rozwiązanie dla producentów precyzyjnych części odlewniczych. Są one dostępne m.in. z grafitową komorą grzejną i mogą być wykorzystywane do większości standardowych zastosowań w zakresie hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, lutowania twardego i spiekania.

Nasz chiński partner zgłaszał potrzebę poprawy jakości obrabianych elementów. Vector jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje wysoką jednorodność, jakość i powtarzalność produkcji. W przypadku astronautyki, lotnictwa czy sektora obronnego, te wartości mają kluczowe znaczenie. Jakość powstałych elementów może decydować o bezpieczeństwie wielu osób, dlatego precyzja jest dla nas fundamentem i najwyższą wartością – podsumował Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Grupie Seco/Warwick. – Ten kontrakt to kolejny sprzedany niezawodny Vector, który będzie pracować na tym perspetywicznym rynku. I nie mam wątpliwości, że poradzi sobie doskonale, tak jak i jego poprzednicy. Ponieważ Vector to  nie tylko sprawdzony produkt, ale także synonim niezawodności, precyzji i efektywności.

Odbiorca pieca specjalizuje się w produkcji stopów wysokotemperaturowych, wykorzystywanych w przemysłach: lotniczym, stoczniowym i energetycznym. Oferuje szeroką gamę produktów, w tym między innymi: pręty, druty, taśmy, rury, oraz specjalistyczne odlewy.

Przed podjęciem decyzji o zakupie pieca próżniowego Vector nowy partner analizował rozwiązania oferowane przez naszych konkurentów na rynku chińskim. Vector spełnia wszystkie jego oczekiwania zarówno pod względem precyzji, jednorodności produkcji, jak i pod względem efektywności i wydajności procesów. Bardzo istotna była dla nich również obsługa posprzedażowa i serwis, a Seco/Warwick oferuje w tym zakresie najwyższą jakość – powiedział Yedong.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę