Vector, lotnictwo, Indie – wspólny mianownik Seco/Warwick

Vector, lotnictwo, Indie – wspólny mianownik Seco/Warwick Seco/Warwick

To indyjskiemu producentowi elementów złącznych – Sundram Fasteners Limited – Seco/Warwick dostarczy piec próżniowy Vector, który będzie częścią procesu produkującego najwyższej jakości śruby lotnicze.

To druga współpraca obu firm. Partner ma już piec Seco/Warwick, który niezawodnie pracuje w oddziale firmy zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.

Elementy złączne w wysokiej jakości

Zamówiony piec próżniowy to kompaktowe urządzenie Vector, które spełnia wymagania indyjskiego partnera w zakresie obróbki cieplnej śrub wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. Dzięki sprawdzonej konstrukcji, piec umożliwi sprawną obróbkę cieplną dużych pakietów produkowanych śrub lotniczych.

Powiązane firmy

Jest to sprawdzona konstrukcja, która dysponuje rozbudowanym systemem pompowym. Okrągła komora grzejna z bardzo dobrym rozkładem temperatury oraz wydajny i ergonomiczny system pompowy rozbudowany dodatkowo o pompę dyfuzyjną, pozwoli osiągnąć wysoką próżnię roboczą rzędu 10-4. Dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia opartemu na dmuchawie piec, zapewnia maksymalne ciśnienie hartowania do 15 bar abs. To nasza flagowa konstrukcja, która od wielu lat sprawdza się przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, stąd nie dziwi wybór tej technologii, która zapewnia wysoką jakość komponentów, co ma krytyczne znaczenie w tej branży wysokiego zaufania – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych Grupy Seco/Warwick.

Piec próżniowy Vector dostępny jest w kilku rozmiarach i licznych konfiguracjach. To produkt najchętniej wybierany przez producentów z branży lotniczej. Sundram Fasteners Limited wybrał piec próżniowy Vector z uwagi na niezawodną i sprawdzoną konstrukcję oraz liczne międzynarodowe rekomendacje. Podobne urządzenia pracują w ponad 70 krajach na całym świecie.

Charakterystyczną cechą zamówionej konstrukcji jest system oparty na wysoko wydajnej pompie dyfuzyjnej. Urządzenie realizuje procesy wysokopróżniowe oraz umożliwia kontrolę ciśnienia cząstkowego.

Nie jest to pierwszy projekt, który realizujemy z tym partnerem. Poprzednio dostarczyliśmy do indyjskiego oddziału urządzenie, którego zadaniem jest obsługa segmentu automotive. Obecne zamówienie jest potwierdzeniem, że kolejny, wymagający klient z przemysłu lotniczego jest zadowolony ze współpracy z Seco/Warwick. Chcemy by nasze piece, a w szczególności flagowy produkt Vector, były dla producentów z branży lotniczej urządzeniami pierwszego wyboru. To założenie konsekwentnie od wielu lat udaje nam się realizować – podsumowuje Manoranjan Parta, managing director Seco/Warwick India.

Poważny gracz z branży lotniczej razem z Seco/Warwick

Sundram Fasteners Limited jest częścią Grupy TVS. Założona w 1911 r. szybko się rozwijała, poszerzając swoje portfolio i stając się największym producentem komponentów samochodowych w Indiach. Grupa obecnie działa w wielu branżach realizując łączną sprzedaż na poziomie ponad 8,5 miliarda USD.

Nowy piec próżniowy pomoże nam realizować obróbkę cieplną większych pakietów śrub lotniczych. Jego przestrzeń robocza znacznie zwiększa moce przerobowe naszej hartowni. Z Seco/Warwick znamy się od wielu lat i wiemy, że jest to partner, któremu można ufać – skomentował Atul Kumar Agrawal Wiceprezes Sundram Fasteners Limited.

– Vector usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów odpuszczania, hartowania i wyżarzania, oraz poprawi ekonomikę procesów zważywszy na oszczędność energetyczną i wydajność komory grafitowej. Bardzo dużą zaletą tego produktu jest także kompaktowość, oszczędność i intuicyjna obsługa – dodał Sivaraman Arjunan, senior manger Sundram Fasteners Limited.

Sundram Fasteners Limited jest światowym liderem produkującym precyzyjne komponenty dla sektorów motoryzacyjnego, energetycznego (wiatraki) oraz lotnictwa. Zróżnicowana oferta produkcyjna Sundram Fasteners Limited obejmuje elementy złączne, elementy układu napędowego, wyroby ze spieków metalowych, proszki żelaza, części wytłaczane na zimno, korki chłodnic, pompy wodne, pompy olejowe i elementy do energetyki wiatrowej. Sundram Fasteners Limited dostarcza swoje komponenty m.in. do Indii, Chin, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Brazylii. Zamówienie będzie zrealizowane w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę