Veolia wyróżniona Bursztynem Polskiej Gospodarki 2017

Veolia
Reklama
Reklama

Veolia została wyróżniona za pionierski projekt inwestycyjny „Inteligentna sieć ciepłownicza w Warszawie". Nagroda przyznawana jest osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i zagranicą.

Nagrodę przyznaje Europejskie Centrum Biznesu. Jest ona uhonorowaniem laureatów za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi, z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

Reklama

Inwestycja „Inteligentna sieć ciepłownicza” ma charakter pionierski ze względu na skalę - warszawska sieć ciepłownicza, której Veolia jest operatorem, ma blisko 1800 km długości. Jest to największa sieć ciepłownicza w Unii Europejskiej i pokrywa 80% zapotrzebowania Warszawy na ciepło.

Inteligentna sieć ciepłownicza to projekt, którego celem jest wsparcie i udoskonalenie procesu zarządzania siecią ciepłowniczą w Warszawie. W ramach inwestycji warszawska sieć ciepłownicza została wyposażona w nowoczesną infrastrukturę do zdalnego monitorowania przesyłu ciepła oraz do optymalizacji pracy sieci. Zastosowane rozwiązania umożliwią optymalny dobór czynnika grzewczego w źródłach i sterowania elementami sieci tak, aby przesył ciepła odbywał się z minimalnymi stratami. Odpowiedni dobór parametrów pracy systemu ciepłowniczego zapewni redukcję strat ciepła przez przenikanie na przesyle oraz ograniczy zużycie prądu przez przepompownie. Umożliwi też optymalizację zakupu energii cieplnej w źródłach. Ograniczenie strat przesyłowych pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej równoważne ogrzaniu ok. 5 tys. mieszkań o powierzchni 65 mkw. Dzięki wdrożeniu projektu roczna emisja dwutlenku węgla zostanie zredukowana o 14,5 tys. ton. Modernizowane elementy sieci ciepłowniczej (przepompownie, węzły i komory) w ramach projektu zostały wyposażone w rozwiązania stworzone przez liderów rynku, tak złożone rozwiązanie nie było wdrażane do tej pory w żadnym przedsiębiorstwie ciepłowniczym.

Cieszymy się, że projekt jakim jest Inteligentna sieć ciepłownicza, został w tym roku doceniony wyróżnieniem Bursztyn Polskiej Gospodarki i to w tak szczególnym momencie, jak 20-lecie działalności Grupy Veolia w Polsce. Ta pionierska inwestycja jest realizowana z myślą o mieszkańcach Warszawy. Wartość projektu wyniosła 47 mln zł, dofinansowanie z NFOŚiGW jest wysokości 14 mln zł. Bardzo nam zależało na tym, by mogli oni korzystać z efektywnego energetycznie ciepła w swoich domach mieć zapewnione dostawy. Wyróżnienie jest dla nas dla całego zespołu projektowego niezwykłym powodem do dumy i stanowi mobilizację do dalszej, intensywnej pracy – powiedział Gerard Bourland, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.

Reklama

Nagrody zostały przyznane podczas III edycji Europejskiego Szczytu Gospodarczego, który koncentrował się na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ekonomicznego kraju oraz do zabezpieczenia gospodarki na najbliższe lata. Wyróżnienie dla Veolii odebrali Dariusz Zawisza – członek zarządu i dyrektor ds. zasobów ludzkich Veolia Energia Warszawa oraz Paweł Balas – dyrektor projektu Inteligentna sieć ciepłownicza.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk za realizowanie programu rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński za reprezentowanie interesów kraju w zakresie polityki gospodarczej i strategii rozwojowej na arenie międzynarodowej, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda za działania wspierające projekty realizowane przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne i organizacje społeczne w zakresie polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki za budowanie wizerunku polskiej chemii: bezpiecznej, innowacyjnej i przyjaznej środowisku, prezes Grupy Polimex Mostostal Antoni Józwowicz za skuteczną restrukturyzację i wprowadzenie efektywnych modeli funkcjonowania Grupy Polimex-Mostostal.

Źródło: Veolia

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama