Vistal Gdynia rozpoczyna projekt budowy elementów platformy wiertniczej

Grupa Vistal
Reklama
Reklama

Firma rozpoczęła zasadniczą fazę realizacji kontraktu o wartości 75,5 mln zł dotyczącego budowy elementów platformy wiertniczej Statoil na polu Johan Sverdrup. 

Z tej okazji zorganizowano uroczystość na terenie hali Vistal przy ul. Hutniczej 40 w Gdyni, w której udział wzięło kierownictwo projektu Johan Sverdrup z norweskich koncernów Aibel (zleceniodawcy projektu, wiodącego dostawcy konstrukcji w obszarze oil&gas i energii odnawialnej) i Statoil (właściciela platformy wiertniczej) oraz przedstawiciele Grupy Vistal.

Reklama

W ramach projektu realizowanego na zlecenie firmy Aibel, Grupa Vistal zbuduje elementy jednego z trzech modułów wiertniczych, składających się na platformę Johan Sverdrup. Platforma będzie pracowała na norweskim szelfie Morza Północnego i jest częścią jednego z największych na świecie obecnie prowadzonych projektów w obszarze oil&gas. Umowa z firmą Aibel została podpisana w czerwcu 2015 roku, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2016 roku.

Podczas spotkania omówiono zakres prac wykonanych od dnia podpisania umowy. Projekt realizowany jest w dwóch lokalizacjach: na terenie hali produkcyjnej przy ul. Hutniczej oraz w nowej wytwórni na Nabrzeżu Indyjskim Portu Gdynia, oddanej do użytku w lutym 2015 roku. Dzięki bezpośredniemu dostępowi hali na Nabrzeżu Indyjskim do basenów portowych, konstrukcje te będą mogły zostać przetransportowane drogą morską.

Reklama

Źródło: Vistal Gdynia

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama