WJX - nowe średnice i nowy gatunek płytek

WJX - nowe średnice i nowy gatunek płytek MMC Hardmetal

Mitsubishi Materials rozwija serię wysokowydajnych frezów typu WJX, która została rozszerzona o 2 nowe średnice i nowy gatunek płytek.

Jakie możliwości oferuje frez WJX?

Frez WJX został zaprojektowany jako wielofunkcyjny, przeznaczony do wysokowydajnej obróbki z dużymi posuwami i szerokiego zakresu zastosowań. W celu rozszerzenia możliwości obróbkowych wprowadzono 2 frezy o mniejszej średnicy - 50 mm i 52 mm, przy czym frez Ø50 jest oferowany w wersji 3- i 4-płytkowej. Oprócz tego, w celu zwiększenia zakresu zastosowań serii WJX wprowadzono płytki w nowym gatunku, MC7020, przeznaczone do wysokowydajnej obróbki stali i stali nierdzewnych. Gatunek MC7020 pokrywany metodą CVD charakteryzuje się większą odpornością na powstawanie kraterów i zapewnia stabilność, szczególnie podczas obróbki szybkościowej. Zdolność tej głowicy do obróbki z dużym posuwem oznacza, że jest odpowiednia do obróbki zgrubnej z wydajnością spełniającą nowoczesne wymogi. 

Czy frez WJX usprawnia proces obróbki?

WJX zapewnia stabilność procesu i niski poziom hałasu, nawet podczas obróbki przerywanej. Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki zmniejszeniu oporów skrawania występujących w początkowej fazie kontaktu płytki z obrabianym materiałem. 

Dostępność !

Do ośmiu aktualnie dostępnych gatunków płytek został dodany nowy gatunek MC7020. Dostępne średnice frezów: Ø50 - Ø160 mm

Źródło: opracowano na podstawie informacji prasowej firmy MMC Hardmetal Poland

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę