Wodoodporny robot

źródło: KUKA
Reklama
Reklama

Roboty nie zawsze mają łatwo. Pracują w kurzu i brudzie, a mimo to muszą zachować najwyższą precyzję. Wszystko to w trudnych warunkach, w otoczeniu obrabiarek, które dodatkowo tworzą wióry, rozpryski chłodziw, olejów lub wody.

Dla robotów KUKA jednak takie warunki nie stanowią problemu. Mogą one pracować we różnych rodzajach trudnych warunków, a to dzięki stabilnym pokrywom ze stali nierdzewnej, które zastąpiły plastikowe części. Pokryte odpornymi powłokami oraz wyposażone w dodatkowe uszczelnienia 6-osiowe roboty KR 6 R900 sixx mogą pracować także w obrabiarkach.

Reklama

Kompaktowy, precyzyjny, zwinny i szybki robot spełnia kryteria wyższego stopnia ochrony IP67. KR AGILUS WP ma 900-milimetrowy zasięg i udźwig 6 kg. Jest pyłoszczelny, zapewnia pełną ochronę przed kurzem. Wrażliwe urządzenia elektryczne/elektroniczne są również chronione przed strumieniem wody, a nawet przed dostaniem się wody do wnętrza po zanurzeniu.

www.kuka-robotics.com

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama