Wsparcie dla koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych

Reklama
Reklama

Z początkiem listopada ruszy konkurs dla koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK). Dzięki dofinansowaniu zyskają one szansę na rozwój oferty produktowej i poprawę rozpoznawalności na arenie międzynarodowej. Na wnioskodawców czeka 61 mln złotych z Programu Inteligentny Rozwój.

- Liczymy, że wsparcie dla Krajowych Klastrów Kluczowych zwiększy aktywność członków klastra w zakresie współpracy międzynarodowej z różnymi partnerami i tym samym wzmocni ich konkurencyjność – pokreśliła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Reklama

Krajowe Klastry Kluczowe to klastry o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju, wyłaniane w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego, organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju przy współpracy z PARP.

Dofinansowanie zostanie przyznane koordynatorowi KKK na usługi wspomagające internacjonalizację oferty klastra, w tym w szczególności produktów zaawansowanych technologicznie.

Reklama

Wsparcie jest też przeznaczone na aktywizację przedsiębiorców (członków klastra) w obszarze internacjonalizacji, na tworzenie sieci kontaktów, wymianę wiedzy z partnerami zagranicznymi, współpracę międzynarodową.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która przeprowadzi konkurs, będzie przyjmować wnioski od 4 listopada do 30 grudnia 2016 r.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama