Wszechstronny frez palcowy nowej generacji

Wszechstronny frez palcowy nowej generacji Widia

Firma Widia ogłasza wprowadzenie na rynek nowego freza palcowego WCE w przystępnej cenie i o dużej niezawodności, przeznaczonego dla małych i średnich warsztatów. W pierwszej wersji WCE, oferowanej w bardzo konkurencyjnej cenie, zastosowano geometrię WCE4 z czterema rowkami, łączącą dużą wydajność z nowym gatunkiem węglika.

Dzięki nowej konstrukcji WCE4 zapoczątkowuje kolejną generację wszechstronnych frezów palcowych, mających pomóc naszym klientom zwiększyć wydajność produkcji – powiedział Tamir Sherif, menadżer działu produktów globalnych z firmy WIDIA. – WCE4 to atrakcyjne cenowo narzędzie dla małych i średnich warsztatów, dla których kluczowymi parametrami są niezawodność narzędzi i ich trwałość.

Dwie kluczowe cechy narzędzia to jego asymetryczne ustawienie ostrzy i zmienna geometria spirali. Połączenie tych dwóch elementów zmniejsza wibracje i umożliwia pracę z większym obciążeniem, podczas gdy nowy gatunek węglika WU20PE zwiększa wszechstronność zastosowań, dając możliwość obróbki stali, stali nierdzewnej i żeliwa. Te cechy konstrukcyjne w połączeniu z geometrią z czterema rowkami, zapewniają dużą wydajność i wszechstronność zastosowań frezów palcowych – nawet w bardziej wymagających operacjach.

Platforma WCE obejmuje czteroostrzowe, trzpieniowe i kuliste frezy palcowe z chwytem prostymi i weldon dostępne w wymiarach metrycznych i calowych. Geometria WCE5 z pięcioma rowkami zostanie wprowadzona później w 2022 r. Zamówienia na frez palcowy WCE4 i inne narzędzia do obróbki metalu, można składać za pośrednictwem autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych firmy Widia.

Źródło: Widia

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę