Wymienne ceramiczne części robocze przydatne w obróbce superstopów żaroodpornych

Wymienne ceramiczne części robocze przydatne w obróbce Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant, specjalizująca się w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem i systemów narzędziowych, powiększa serię wymiennych ceramicznych części roboczych i wprowadza na rynek nowy gatunek ceramiczny do zoptymalizowanej obróbki stopów na bazie niklu. Najnowszy lutowany ceramiczny frez CoroMill 316 oferuje bardziej produktywną obróbkę zgrubną materiałów z grupy ISO S niż standardowe frezy węglikowe.

W miarę jak podzespoły dla branży lotniczej coraz częściej wykonywane są ze stopów na bazie niklu rośnie zapotrzebowanie na narzędzia skrawające zoptymalizowane pod kątem ich obróbki. Mając to na uwadze, firma Sandvik Coromant stworzyła dwa innowacyjne rozwiązania idealnie nadające się do frezowania walcowo-czołowego wykonanych ze stopów niklu części do silników lotniczych.

– Ceramika użyta we frezach trzpieniowych serii CoroMill 316 umożliwia odmienny przebieg procesu skrawania niż w przypadku tradycyjnych narzędzi pełnowęglikowychwyjaśnia Tiziana Pro, globalny menedżer ds. produktu w firmie Sandvik Coromant. – Nasz wyjątkowy gatunek materiału narzędziowego nazwany CC6060 został stworzony specjalnie w celu zapewnienia doskonałej jakości obróbki superstopów na bazie niklu. Sukcesom w obróbce sprzyja ujemna geometria i wynikająca z niej duża wytrzymałość krawędzi skrawającej. Modele z sześcioma rowkami wiórowymi zapewniają dużą produktywność frezowania walcowego, natomiast modele z czterema rowkami pozwalają poprawić parametry frezowania czołowego. CoroMill 316 to doskonałe narzędzie do obróbki trudno dostępnych miejsc lub do zastosowań, w których wymagana jest dodatkowa elastyczność systemu z wymiennymi częściami roboczymi.

Obróbka

Narzędzia ceramiczne zachowują twardość w wysokich temperaturach, kojarzonych z frezowaniem superstopów żaroodpornych (HRSA). W efekcie można osiągnąć prędkość od 20 do 30 razy większą niż w przypadku narzędzi pełnowęglikowych, co oznacza istotny potencjał wzrostu produktywności. Dzięki nowej, większej średnicy skrawania, dostępnej w zakresie D16–25 mm, będzie można osiągać te duże prędkości skrawania przy użyciu tradycyjnych centrów obróbkowych (n=10 000–18 000 obr./min.)

Poza frezowaniem występów i płaszczyzn nowych frezów trzpieniowych można używać do frezowania wybrań, interpolacji śrubowej, zagłębiania skośnego i frezowania rowków. CoroMill 316 należy do zoptymalizowanych rozwiązań Sandvik Coromant w ramach oferty monolitycznych narzędzi obrotowych.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę