Wyróżnienie dla innowacyjnej firmy produkcyjnej

Zakłady Mechaniczne Tarnów
Reklama
Reklama

Zakłady Mechaniczne Tarnów otrzymały wyróżnienie przyznawane przez Ministerstwo Gospodarki i dziennik „Rzeczpospolita”.

Laureatów wyłoniła kapituła, złożona z uznanych autorytetów w dziedzinie gospodarki. Podstawą do przyznania tarnowskiemu przedsiębiorstwu nagrody w kategorii spółka produkcyjna był rozmiar inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach kończącego się projektu, dofinansowanego przez Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, we wzrost potencjału badawczego firma zainwestowała ponad 60 mln zł.

Reklama

Rozbudowie zaplecza badawczego towarzyszyło podniesienie kwalifikacji kadry. W ostatnich latach przedsiębiorstwo zbudowało zespół inżynierów – posiadających specjalistyczne kompetencje z zakresu mechatroniki, elektroniki, programowania oraz sterowania. Pozwoliło to firmie na pozyskanie unikalnych zdolności projektowych. Tarnowscy konstruktorzy opracowali całą rodzinę militarnej wersji monitorów oraz komputery pokładowe, skonfigurowane z własnymi układami napędowymi, umożliwiającymi skuteczne kierowanie ogniem. Te rozwiązania znalazły zastosowanie między innymi w systemie Pilica, którego integratorem i głównym wykonawcą są Zakłady Mechaniczne Tarnów. Na poligonie w miejscowości Chrcynno właśnie rozpoczęły się badania zakładowe tego przeciwlotniczego systemu bardzo bliskiego zasięgu, dedykowanego do obrony ważnych obiektów przed atakami z powietrza. Zakończą je strzelania rakietowo-artyleryjskie, zaplanowane w listopadzie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Te nagrody to promocja świetnych brandów, jakimi są Polacy i polska gospodarka – podkreślił podczas gali, towarzyszącej wręczeniu nagród wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechocińsk.

Reklama

Źródło: Zakłady Mechaniczne Tarnów

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama