Z wizytą w Inteligentnej Fabryce

Jakie są najważniejsze współczesne wyzwania związane z planowaniem i sterowaniem produkcją wieloasortymentową? Czym wyróżniają się stosowane dotychczas narzędzia zarządzania procesami produkcyjnymi? Które przedsiębiorstwa można określić mianem Inteligentnych Fabryk? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać 5 kwietnia podczas konferencji „Inteligentne Fabryki w praktyce” w Katowicach.

Organizatorem spotkania jest firma UIBS Teamwork, producent rozwiązania IPOsystem – sztucznej inteligencji samodzielnie zarządzającej produkcją. Konferencja będzie się składała z dwóch części: teoretycznej oraz warsztatowej, podczas której uczestnicy będą mogli zapoznać się ze sposobem funkcjonowania samodzielnych systemów zarządzania produkcją na przykładzie dwóch Inteligentnych Fabryk – w Rybniku i Andrychowie.

Galeria artykułu

Naszą intencją jest nie tylko upowszechnianie wiedzy na temat najnowszych metod zarządzania produkcją, ale także umożliwienie zapoznania się z najlepszymi narzędziami służącymi temu celowi. Każdy zainteresowany będzie mógł bezpośrednio przekonać się, jak działają przedsiębiorstwa zarządzane przez autonomiczny system wyposażony w sztuczną inteligencję i jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie – zapowiada Krzysztof Fiegler, współwłaściciel firmy UIBS Teamwork.

Konferencja będzie się składała z dwóch części. Pierwszą wypełnią prelekcje na temat współczesnych trendów rynkowych związanych z planowaniem i sterowaniem produkcją, stosowanych dotychczas narzędzi (takich jak ERP, APS czy MES) oraz korzyści związanych z implementacją w przedsiębiorstwie nowoczesnych, samodzielnych systemów decyzyjnych. Druga część będzie miała charakter warsztatowy.

– Uczestnicy spotkania bez wychodzenia z sali konferencyjnej przeniosą się do Inteligentnych Fabryk mieszczących się w Andrychowie i Rybniku, aby współuczestniczyć w procesie produkcyjnym zarządzanym przez IPOsystem – dodaje Krzysztof Fiegler.

Program konferencji:
9.40-10.10
Wyzwania planowania i sterowania produkcją wobec współczesnych trendów rynkowych / dr inż. Magdalena Jurczyk-Bunkowska, Politechnika Opolska
10.10-10.40 
Dlaczego zarządzanie produkcją nie jest proste – informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie produkcją okiem praktyka / Grzegorz Kucia, GetMore
10.40-11.20
IPOsystem – innowacyjna odpowiedź na potrzeby zarządzających produkcją / Krzysztof Fiegler, UIBS Teamwork
11.40-12.20 
Spacer on-line po halach produkcyjnych przedsiębiorstw, które wdrożyły IPOsystem / Marek Ruta, AFM Defum S.A. i Paweł Śliwonik, Ice Group
12.20-12.50 
IPOsystem źródłem optymalizacji produkcji w toku i zapasów – case study na przykładzie firm z branży mechanicznej i metalowej / Bogdan Niegolewski, IPOtech
12.50-13.30
Oferta ZPAS GROUP jako element wspomagający jakość zarządzania i przepływu informacji / Piotr Sobczak, ZPAS S.A.
14.00-14.45 
Warsztaty cz. 1 – Definiowanie procesu w IPOsystem / Maciej Markowicz, IPOteam
15.00-16.30 
Warsztaty cz. 2 – Realizacja produkcji i dane do analiz w IPOsystem / Maciej Markowicz, IPOteam

Patronat nad wydarzeniem objął Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz Instytut Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Politechniki Śląskiej. Patronem medialnym jest MM Magazyn Przemysłowy, a partnerem – firma ZPAS Group.

Więcej informacji i szczegółowy program spotkania dostępny jest na stronie organizatora.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę