Zainagurowano współpracę FM Logistic i Royal Canin w Niepołomicach

Zainagurowano współpracę FM Logistic i Royal Canin Canva

W środę 22 lutego br. uroczyście otwarto magazyn w Niepołomicach. FM Logistic będzie tu świadczyć usługi logistyczne dla Royal Canin – lidera w żywieniu zwierząt domowych. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. 

Wykonawcą obiektu jest firma Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie. W ceremonii przecięcia wstęgi wzięli udział przedstawiciele najwyższego kierownictwa wszystkich trzech firm. Nowy obiekt będzie spełniał wymogi BREEAM, systemu oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko, z oceną „Very Good”. Magazyn liczy blisko 30 000 m2 i zapewnia około 28 000 miejsc paletowych z możliwością zwiększenia ich w przyszłości. To pozwoli zabezpieczyć bieżące potrzeby klienta i możliwości dalszego rozwoju.

Nieruchomość sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki i znajduje się 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 łączącej południową Polskę z Niemcami. W ramach długoterminowego kontraktu FM Logistic będzie obsługiwać magazyn fabryczny wyrobów gotowych Royal Canin oraz dystrybucję na rynek polski, czeski, słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing i sampling.

– Cieszymy się, że Royal Canin wybrał FM Logistic na swojego dostawcę logistycznego. To kolejna marka z branży karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą mamy w portfolio naszych klientów. Powoli stajemy się ekspertem logistycznym w obsłudze tego sektora. Pozyskane doświadczenie pozwala nam zaoferować tej branży najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Obiekt w Niepołomicach z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej powiedziała Anna Galas, senior business development director w FM Logistic.

Źródło: FM Logistic 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę