Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW

Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW Elesa+Ganter

W celu dostosowania się do międzynarodowych uregulowań dotyczących bezpieczeństwa pracy, zawiasy  CFSW zostały poddane certyfikacji przez dwie niezależne jednostki: IMQ i UL.

  • IMQ – jest to wiodącą włoska jednostka certyfikującą, zajmująca się certyfikacją systemów zarządzania oraz badaniami produktów pod względem ich bezpieczeństwa i jakości. IMQ jest uznane przez Unię Europejską jako Organ Notyfikowany dla wielu dyrektyw odnoszących się do wymagań bezpieczeństwa i dotyczących oznakowania CE. Zapewnia badania w wysokiej klasy laboratoriach, techniczne wsparcie w eksporcie oraz szkolenia.
  • UL (Underwriters Laboratories Inc.) – jest globalną, niezależną organizacją utworzoną w 1894 roku. Zajmuje się ona testowaniem, wydawaniem ekspertyz, przeprowadzaniem audytów oraz certyfikacją produktów na rynek USA oraz Kanady.  UL to symbol najwyższej jakości w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa dla elektrycznych urządzeń oraz komponentów.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Zawiasy CFSW – certyfikaty

Po przeprowadzeniu szczegółowych testów przez jednostki certyfikujące, zawias CFSW uzyskał:

  • certyfikat nr CA02.04800 (IMQ)
  • certyfikat nr E360222 (UL)

Dzięki temu, producenci maszyn oraz ich operatorzy mają gwarancję najwyższej jakości oraz funkcjonalności tego produktu.

Każdy zawias CFSW jest oznakowany logiem IMQ oraz UL co potwierdza spełnienie wszystkich wymagań stawianych przez niezależne jednostki certyfikujące. Szczególnie w zakresie międzynarodowych standardów dotyczących bezpieczeństwa w Europie, USA oraz Kanadzie.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę