Złoty Medal dla wieży CleanAirTower na targach STOM w Kielcach

KEMPER
Reklama
Reklama

Na Targach STOM Złotym Medalem Targów Kielce została nagrodzona wieża CleanAirTower jako najlepszy produkt w kategorii Spawalnictwo. System filtrowentylacji pomieszczeń uzyskał wysoką ocenę wśród niezależnego jury przede wszystkim za swój innowacyjny sposób działania. W centrum zainteresowania zwiedzających znalazły się w szczególności mobilne urządzenia odciągowe i stół szlifierski.

System filtrowentylacji hal spawalniczych w postaci wieży CleanAirTower miał najlepsze oceny w ramach całej gamy produktów w branży spawalniczej. Głównym powodem tego był innowacyjny sposób jego działania. System został zaprojektowany nie tylko zgodnie z zalecaną zasadą wentylacji warstwowej, lecz posiada również unikalny układ bezkontaktowego usuwania pyłów zgłoszony przez firmę KEMPER do opatentowania. Wieża zasysa więc nie tylko niebezpieczne substancje dymu spawalniczego i odfiltrowuje ponad 99 procent w większości ledwo uchwytnych cząsteczek, lecz także zabezpiecza spawaczy przed kontaktem z niebezpiecznymi dla zdrowia pyłami podczas ich utylizacji.

Reklama

Targi STOM 2016 pozwoliły na pozyskanie dużej liczby zapytań targowych. Między innymi na wieżę CleanAirTower w połączeniu z AirWatch, czyli systemem kontroli powietrza hal spawalniczych. Uznanie wzbudził również stół do szlifowania z odciągiem i rozchylanymi bocznymi ściankami, jak również mobilne urządzenie ProfiMaster z dwoma ramionami odciągowymi. Poza tym KEMPER przedstawił swoją szeroką gamę mobilnych urządzeń odciągowych: od modeli podstawowych przeznaczonych dla sporadycznego spawania, aż po urządzenia dla profesjonalnych spawaczy z filtrami samoczyszczącymi się do dużych ilości dymu.

Reklama

KEMPER zwiększa swój udział w polskim rynku
Udział w targach STOM to jeden z przykładów rozszerzenia swojej obecności KEMPERA w Polsce. Firma już w ubiegłym roku mocno zainwestowała w swój rozwój wraz z nowym zespołem prowadzonym przez Piotra Kruka. Równolegle KEMPER rozbudowuje nową strukturę handlową. – Polska jest dla nas interesującym rynkiem wzrostu – mówi Björn Kemper, Prezes KEMPER GmbH. – W kwestiach ochrony spawaczy podczas pracy zakłady obróbki metali muszą ciągle jeszcze nadrabiać zaległości. Dostarczamy odpowiednią technologię dla ochrony ich pracowników.

KEMPER ponownie zaprezentuje swoją ofertę na dwóch innych targach - od 7 do 10 czerwca w Poznaniu na ITM (hala 5, stoisko 55) i od 18 do 20 października w Sosnowcu na ExpoWELDING.

www.kemper.eu/pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama