Złoty Medal Grupy MTP targów ITM 2024 dla Oerlikon Balzers

Złoty Medal Grupy MTP targów ITM 2024 dla Oerlikon Balzers Oerlikon Balzers

Narzędzia stosowane w obróbce metali w dzisiejszych czasach muszą przenosić coraz większe obciążenia mechaniczne oraz być odporne na coraz wyższe temperatury. BALINIT ALCRONA EVO, będąca ewolucją powłoki wprowadzonej w 2004 roku, ponownie podnosi poprzeczkę. 

Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się doskonałe wyniki w obróbce skrawaniem, przy nacinaniu kół zębatych, frezowaniu, a także w obróbce plastycznej przy tłoczeniu i wykrawaniu. BALINIT ALCRONA EVO umożliwia osiągnięcie większej produktywności w porównaniu do swojej poprzedniej wersji. Ulepszone właściwości tej powłoki zwiększają trwałość narzędzi nawet o 30%. Zalety obejmują wyższą odporność na zużycie dzięki zoptymalizowanej strukturze powłoki i zwiększonej twardości, lepszą wydajność, niższe naprężenia ściskające, mniejsze zużycie kraterowe narzędzi z HSS, oraz niższe koszty narzędziowe, co pozytywnie wpływa na zrównoważony rozwój.

Powiązane firmy

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Złoty Medal Grupy MTP targów ITM 2024 dla Oerlikon Balzers zdjęcie w treści artykułu

W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Kapituła postanowiła przyznać dwadzieścia dwa Złote Medale produktom zgłoszonym przez wystawców targów ITM Industry Europe.

Źróło: Oerlikon Balzers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę