Znamy wszystkich finalistów drugiej edycji „Starcia Szlifierzy”

Raven Media
Reklama
Reklama

Druga edycja zawodów „Starcie Szlifierzy” była pełna bicia rekordów. W 3 miastach do rywalizacji stanęło ponad 150 zawodników z całej Polski. Najlepszych 12 profesjonalistów z branży wyszlifowało sobie drogę do wielkiego finału, w którym już w przyszłym roku powalczą o wycieczkę do Stanów Zjednoczonych i tytuł Szlif Mistrza 3M.

Ostatnie regionalne eliminacje odbyły się 4 października w Sosnowcu na targach Toolex. Szlifierze z całej Polski zjechali do miasta Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Okręgu Przemysłowego, aby powalczyć o 4 ostatnie miejsca w wielkim finale. Na wszystkich profesjonalistów czekały 4 konkurencje praktyczne, wielki test wiedzy oraz wykłady edukacyjne z zakresu BHP, a dla najlepszych zawodników cenne nagrody, które ułatwią codzienną pracę, przyspieszą i zwiększą jej bezpieczeństwo.

Reklama

1. Laureat I miejsca – Jacek Tetłak z firmy Zakład Budowy Maszyn i Systemów Sterowania otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 800 zł;
2. Nagrodę za II miejsce – przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 500 zł otrzymał Rafał Brzozowski z firmy NBS.
3. Krystian Szywalski z firmy Gniotpol Trailers za zajęcie III miejsca nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierką FLEX oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł.
4. Wyróżnienie, przepustkę do wielkiego finału, nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierki FLEX otrzymał Mirosław Dyś z firmy Maszyny S.C.

Po raz pierwszy w rywalizacji wzięły udział zawodniczki. W eliminacjach w Poznaniu pojawiło się 5 kobiet, które ramię w ramię, szlifierka w szlifierkę walczyły ze szlifierzami o przepustkę do wielkiego finału.

W trakcie każdych zawodów regionalnych – w Nadarzynie, Poznaniu i Sosnowcu – na profesjonalistów z branży obróbki metalu czekało 5 konkurencji, które wymagały umiejętności praktycznych i doświadczenia, ale także zręczności, zaradności i refleksu. Ostatnia, najtrudniejsza konkurencja „Instynkt Szlifierza”, która polega na zdjęciu dokładnie 30 gramów z metalowego elementu zawsze stanowiła dla zawodników największe wyzwanie. Do czasu trzecich eliminacji, kiedy waga aż 7 zawodników pokazała dokładnie 30,00 gramów zdjętego materiału.

Reklama

Ten imponujący wynik nie jest jedynym osiągnięciem, którego widzowie w Sosnowcu byli świadkami. Rafał Brzozowski z firmy NBS ustanowił nowy rekord w uzbrojeniu szlifierki kątowej w tarcze do cięcia. Zajęło mu to mniej niż 15 sekund!

– Z biegiem czasu obserwujemy coraz większe zainteresowanie mistrzostwami w szlifowaniu, zarówno ze strony uczestników, jak i widzów. Na początku w eliminacjach brało udział kilkunastu szlifierzy. Obecnie liczba zgłoszonych zawodników przekracza 70 chętnych. Pragniemy w dalszym ciągu wspierać szlifierzy i pracę, którą na co dzień wykonują. Ponadto rozpiera nas duma, że jesteśmy inspiracją dla innych krajów. Już niedługo szlifierze z Austrii, Turcji czy Rumunii będą mogli wziąć udział w mistrzostwach w szlifowaniu w swoim kraju. My tymczasem zaczynamy już przygotowania do wielkiego finału tej edycji zawodów – mówi Piotr Ossowski, dyrektor sprzedaży działu Materiałów Ściernych z firmy 3M.

12 najlepszych zawodników weźmie udział w wielkim finale i powalczy o cenne nagrody, w tym o wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Wielki finał drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” odbędzie się w pierwszym kwartale 2018.

Źródło: 3M

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama