Firma Duon udostępniła raport, opracowany wraz z Instytutem badawczym Keralla Research, który pokazuje, jak z wyzwaniem dekarbonizacji radzą sobie polskie firmy przemysłowe – co je zachęca do zmiany, a co skutecznie hamuje na tej ścieżce?
W Polsce co roku powstaje 20 mln t ubocznych produktów spalania węgla jak popioły, gipsy i żużle. Ich ponowne wykorzystanie utrudnia brak odpowiednich przepisów
Jastrzębska Spółka Węglowa jako pierwszy w Polsce oraz jeden z pierwszych w Europie Środkowo-Wschodniej podmiotów z sektora wydobywczego ma szansę na pozyskanie nowatorskiego finansowania w formule SLL (Sustainability Linked Loan). To ostatni element trwającego kilkanaście miesięcy procesu budowy nowej struktury finansowania, która umożliwi spółce dalszy rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem jej transformacji klimatycznej.
120 przedstawicieli branży górnictwa odkrywkowego i kruszyw oraz dwa dni wykładów – oto bilans 12. edycji ELGOR, zorganizowanej w dniach 18-20 października w Kudowie Zdroju.
W tzw. zagospodarowanych zasobach bilansowych Polski znajduje się jeszcze 21,1 mld ton węgla kamiennego, jednak złoża nadające się do opłacalnej eksploatacji są prawie sześciokrotnie mniejsze i zawierają obecnie nie więcej niż 3,6 mld ton.
– Węgiel brunatny w polskiej energetyce pełni od lat rolę paliwa strategicznego o czym świadczy około 9000 MW mocy zainstalowanych w elektrowniach opalanych węglem brunatnym – podkreślił Grzegorz Tobiszowski sekretarz stanu w Ministerstwie Energii otwierając IX Międzynarodowy Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego. Spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2016 r. w Bełchatowie.
Podpisano umowę pomiędzy ECO SA a Politechniką Wrocławską na podwykonawstwo do umowy grantowej uczelni w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali współfinasowanego przez Unię Europejską.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?