ABB: nowa generacja elastycznej automatyzacji

ABB: nowa generacja elastycznej automatyzacji ABB

Kładąc podwaliny pod fabrykę przyszłości, firma ABB podczas targów Automatica 2022 zaprezentowała przełomowe produkty pod nową marką OmniVance.

– Stoimy w obliczu bezprecedensowego niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej, niepewności na świecie i zmieniających się wymagań konsumentów – mówi Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. – Rozwiązania ABB w zakresie robotyki i oprogramowania odpowiadają na te globalne trendy dostarczając bardziej inteligentną elastyczne, mobilne i przyjazne dla użytkownika technologie, aby przygotować klientów na przyszłość.

Zrobotyzowane cele OmniVance, wyposażone w roboty, sterowniki, oprogramowanie i inne elementy peryferyjne, to gotowe do wdrożenia rozwiązania modułowe, które można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi. Dzięki możliwości obsługi mniejszych partii spełniają one rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania produkcyjne o małej objętości i wysokiej różnorodności, a jednocześnie z łatwością reagują na zmieniające się potrzeby produkcyjne. Oba produkty są częścią strategii ABB polegającej na dostarczaniu elastycznych zrobotyzowanych cel i oprogramowania, które mogą szybko przełączać się między różnymi typami produktów i łatwo integrować się z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR).

– Marka OmniVance firmy ABB łączy w sobie wszystkie znormalizowane zrobotyzowane cele. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyzacji robotów, cele OmniVance są wyposażone w nowe oprogramowanie, które przyspiesza integrację, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i wydajność – dodał Segura.

Cela zrobotyzowana

OmniVance FlexArc Compact oszczędza miejsce i zapewnia większą elastyczność w zastosowaniach spawalniczych dzięki najmniejszej powierzchni podstawy w swojej klasie. Celę można również łatwo zintegrować z autonomicznymi robotami mobilnymi, a dla zwiększenia wydajności produkcyjnej można dodać do niej nawet cztery roboty bez konieczności zmiany jej struktury. 

The OmniVance Machining Cell oraz Machining Software do obróbki skrawaniem zapewniają większą elastyczność i prostotę w wielu zastosowaniach, takich jak szlifowanie, polerowanie, cięcie i wykańczanie powierzchni. Nowa technologia, zdolna do wykonywania do ośmiu różnych aplikacji w jednej celi, może pracować do 20 000 godzin w trudnych warunkach bez konieczności konserwacji. Nowe oprogramowanie do obróbki skrawaniem jako pierwsze na rynku oferuje funkcję automatycznej kalibracji i dostrajania ścieżki w jednym narzędziu, skracając czas kalibracji do 10 minut. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Na stoisku podczas targów zaprezentowano również celę OmniVance FlexLoader M, która jest zintegrowana z rozwiązaniem AMR do obsługi maszyn. Wewnątrz celi części wykryte za pomocą systemu wizyjnego wykorzystującego sztuczną inteligencję są wybierane i obsługiwane przez robota IRB 2600. Obrazuje to, w jaki sposób autonomiczna robotyka mobilna stwarza nowe możliwości zwiększenia szybkości, elastyczności i wydajności procesów produkcyjnych, umożliwiając transport części tam, gdzie i kiedy są potrzebne.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę