ABB zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions

ABB

ABB ogłosiła, że 30 czerwca 2018 roku zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions (GEIS), globalnego biznesu firmy GE zajmującego się rozwiązaniami elektryfikacji. Połączenie, o którym poinformowano 25 września 2017 r., ma przyczynić się do wzrostu zysku operacyjnego na akcję (EPS) w pierwszym roku.

Transakcja o wartości 2,6 mld USD wzmocni potencjał tworzenia wartości wewnątrz ABB, m.in. poprzez dodatkowe możliwości wzrostu wynikające z połączenia oferty cyfrowej ABB Ability z rozległą, zainstalowaną bazą GEIS. ABB spodziewa się, że efekt synergii kosztowej przyniesie około 200 mln USD oszczędności w perspektywie 5 lat, co będzie kluczowe, aby biznes GE Industrial Solutions osiągnął efektywność porównywalnych firm w branży.

Z przyjemnością witamy GE Industrial Solutions w ABB – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Połączenie umacnia pozycję ABB jako światowego lidera w obszarze elektryfikacji, a także przyspiesza wzrost i poprawia konkurencyjność na kluczowych rynkach, w szczególności na rynku północno-amerykańskim. Jako jeden z biznesów założonych pierwotnie przez Thomasa Edisona, GEIS stanowi kolebkę elektryfikacji – spuściznę, którą zachowamy, i na której będziemy budowali, szczególnie teraz, kiedy GEIS stało się częścią ABB.

Powiązane firmy

GEIS zostanie zintegrowany z Dywizją Produktów i Systemów Elektryfikacji (EP), tworząc nową jednostkę biznesową: Electrification Products Industrial Solutions (EPIS). Stephanie Mains, która była prezesem GE Industrial Solutions, będzie zarządzać EPIS. ABB oraz GE ustanowiły długoterminową współpracę w zakresie strategicznych dostaw, na mocy której GE będzie zaopatrywać się w produkty i rozwiązania z kompleksowej oferty ABB. W ramach przejęcia ABB uzyskała długoterminowe prawo do wykorzystywania marki GE.

Portfolio produktowe GE Industrial Solutions oraz ABB w znacznym stopniu się uzupełniają. Dzięki temu będziemy dysponować kompleksową ofertą, zwiększymy globalny zasięg, siły sprzedaży oraz sieć dystrybucyjną – powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji EP. – Zapewnimy usługi serwisowe dla zainstalowanej bazy produktów i rozwiązań GE. Naszym odbiorcom na całym świecie będziemy teraz mogli dostarczyć bardziej zaawansowaną technologicznie, wykorzystującą cyfrowe rozwiązania ofertę. Razem wzmocnimy drugą pozycję ABB na świecie w produktach i systemach elektryfikacji, jednocześnie zwiększając dostęp ABB do atrakcyjnego rynku północno-amerykańskiego.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę