Airbus stworzy przemysłową bazę w Polsce

Airbus
Reklama
Reklama

Spółka Airbus złożyła ofertę dotyczącą produkcji śmigłowców wielozadaniowych dla Polskich Sił Zbrojnych. Jak powiedział Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce, propozycja jest obecnie rozpatrywana i prowadzone są w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Rozwoju.

– Czekamy na wynik rozmów prowadzonych ze stroną polską. Spółka Airbus zaproponowała Polsce, aby ta stała się piątą bazą przemysłową w Europie – poza Francją, Niemcami, Hiszpanią i Wielką Brytanią. Inwestycja ma charakter długofalowy i dotyczy nie tylko przemysłu związanego z produkcją śmigłowców, ale również pozostałych jednostek lotniczych. Nasz obecny portfel zamówień obejmuje prawie siedem tysięcy różnych maszyn. Jest to wielkie przedsięwzięcie, do realizacji którego Airbus zaangażował także firmę NIMROD Group. Buduje ona obecnie zakład przemysłowy w Łodzi, gdzie produkowane będą części na potrzeby tych zamówień. Jest to bardzo obiecująca perspektywa – ocenia Buhler.

Reklama

źródło: eNewsrom.pl

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama