Aplikacja NSK Verify z obsługą wielkogabarytowych łożysk przemysłowych

NSK
Reklama
Reklama

Aplikacja NSK Verify została zaktualizowana pod kątem obsługi asortymentu łożysk przemysłowych ogólnego zastosowania, wielkogabarytowych i ultrawielkogabarytowych.

Początkowo rozwiązanie NSK, weryfikujące autentyczność łożysk, skupiało się na łożyskach superprecyzyjnych, zaprojektowanych do użytkowania w obrabiarkach. Zwiększenie zakresu funkcjonalności bezpłatnej aplikacji o kolejne linie produktowe zapewni większej liczbie branż bardziej wydajne operacje i zarządzanie instalacjami w oparciu o rozwiązania IT.

Reklama

Aplikacja NSK Verify zapewnia informacje o oryginalności produktu, odczytując kod kreskowy 2D wydrukowany na każdym opakowaniu łożysk i porównując go z bazą danych NSK. Czynniki, takie jak autentyczność i identyfikowalność produktów mają kluczowe znaczenie w czasach, gdy na rynku nadal występują podrabiane łożyska, pomimo znaczącego zaangażowania firmy NSK w identyfikację i ściganie fałszerzy.

W odniesieniu do łożysk ogólnego zastosowania aplikacja NSK Verify obejmuje obecnie łożyska stożkowe oraz łożyska walcowe o dużych rozmiarach. Zaktualizowane rozwiązanie obsługuje również łożyska wielkogabarytowe, w tym łożyska baryłkowe, łożyska kulkowe, łożyska walcowe, łożyska stożkowe, łożyska wzdłużne i elementy łożysk wielkogabarytowych. Również użytkownicy łożysk ultrawielkogabarytowych mogą korzystać ze wsparcia tych produktów przez aplikację NSK Verify.

Po odczytaniu kodu 2D aplikacja NSK Verify nie tylko ocenia autentyczność łożyska, ale także sprawdza liczbę prób dostępu do bazy danych za pomocą ID produktu (indywidualnego numeru identyfikacyjnego) oraz – w przypadku łożysk do zastosowań ogólnych – dzięki 20-cyfrowemu numerowi produktu. Ponadto w przypadku łożysk superprecyzyjnych oferowane są informacje kontrolne, obejmujące tolerancje wymiarowe, klasę dokładności wykonania i rodzaj smaru. Aplikacja NSK Verify zapewnia również wygodne odnośniki do danych produktowych, katalogów i informacji branżowych, które pomagają uprościć proces integracji projektu.

Powiązane firmy

Reklama

Aplikacja współpracuje ze wszystkimi produkowanymi w Japonii łożyskami NSK oznaczonymi symbolem «N» w prawym dolnym rogu kodu 2D na etykiecie opakowania, których druk rozpoczęto w 2018 r. Próba użycia NSK Verify w przypadku starszych łożysk spowoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie.

Użytkownicy, którzy zainstalowali poprzednią wersję NSK Verify, zostaną automatycznie powiadomieni o pojawieniu się nowszej wersji. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepu Apple (dla użytkowników iOS) i Google Play (dla Androida).

Źródło: NSK

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama