Autonomiczny robot mobilny MiR

MiR

Podczas targów Modex w Atlancie w USA, Mobile Industrial Robots przedstawił robota MiR250 Wprowadzenie na rynek robota oznacza, że sektory przemysłowy, logistyczny i służby zdrowia zyskują nowe narzędzie do optymalizacji logistyki wewnętrznej. 

Robot może poruszać się z prędkością 7,2 km na godzinę. Jest krótszy i niższy od innych modeli, dzięki czemu może nawigować w ograniczonej przestrzeni, na przykład przejeżdżać przez otwory drzwiowe o szerokości 80 cm.

- Im zwinniejszy robot tym bardziej użyteczny. Wiele zakładów przemysłowych ma bardzo ograniczoną przestrzeń, a roboty mobilne zazwyczaj instaluje się bez wprowadzania zmian w układzie produkcyjnym. Obserwujemy bardzo duże zapotrzebowanie branży przemysłowej na zwrotne roboty, które mogą poruszać się pod elementami, nawigować w wąskich przestrzeniach i małych windach. Zaprojektowaliśmy dokładnie takiego robota, jakiego potrzebował rynek – mówi CEO MiR, Thomas Visti.

Zbudowany do trudnych warunków przemysłowych

Logistyka wewnętrzna to wąskie gardło dla wielu firm ze względu na częstotliwość i powtarzalność zadań oraz niedobór wykwalifikowanych pracowników. Roboty mobilne, które są autonomiczne i nawigują wokół ludzi i innych przeszkód, wspierają transport wewnętrzny w wielu branżach przemysłu na całym świecie, a nowy MiR250 od Mobile Industrial Robots jest robotem, który może jeszcze bardziej usprawnić ten obszar.

- Zoptymalizowaliśmy liczbę godzin pracy robota w trybie całodobowym – ładowanie MiR250 odbywa się dwa razy szybciej niż w przypadku innych mniejszych robotów mobilnych. Uzyskaliśmy dzięki temu dodatkowe trzy godziny pracy robota na przestrzeni doby. Możliwa jest także praca praktycznie bez przestojów – dzięki wymianie baterii zajmującej dwie minuty – podkreśla Thomas Visti.

Autonomiczne roboty mobilne są zaprojektowane tak, aby funkcjonowały we współpracy z ludźmi bez konieczności stosowania dodatkowych środków zabezpieczających. Dzięki zintegrowaniu większej liczby funkcji bezpieczeństwa niż w jakimkolwiek innym robocie mobilnym, MiR250 jest najbezpieczniejszym w swojej klasie rozwiązaniem na rynku, zgodnym ze wszystkimi obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Jeszcze bardziej wytrzymałe komponenty zapewniając dłuższą żywotność

- Bardzo mało mniejszych robotów mobilnych dostępnych na rynku chrakteryzuje się dostatecznie mocną budową, aby spełnić wymagania trwałości w środowiskach przemysłowych. Osiągnęliśmy silną pozycję dostawcy robotów również dla tego segmentu, dzięki wykorzystaniu w praktyce wiedzy pozyskanej bezpośrednio z rynku i od klientów – dodaje Visti.

Tak jak inne rozwiązania MiR, robot MiR250 jest bardzo wszechstronny i przy pomocy różnych modułów górnych może być szybko dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy MiR oferuje również standardowy moduł podnoszący o nazwie MiR250 Shelf Carrier do zamontowania na MiR250, umożliwiający pobieranie i dostarczanie regałów. Zależnie od potrzeb można także wykorzystać przenośnik rolkowy, ramiona robotyczne, skrzynki i inne rozwiązania zewnętrznych dostawców współpracujących z MiR.

Źródło: MiR

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę