Bardziej wydajna obróbka dzięki wysokoobrotowym wrzecionom

Wydajna obróbka dzięki wysokoobrotowym wrzecionom DMG Mori DMG Mori

Gama wysokowydajnych wrzecion Speedmaster firmy DMG Mori w tym roku powiększyła się o wariant zdolny do ciągłej pracy z prędkością obrotową do 30 000 obr./min.

Nowe wrzeciono wysokoobrotowe Speedmaster 30k firmy DMG Mori jest przeznaczone do zastosowań związanych z szybkim frezowaniem. Może być montowane zarówno w poziomych, jak i pionowych centrach obróbkowych firmy, takich jak NHX 4000/5000 3. generacji i NVX 5000 2. generacji, a także w serii Monoblock.

Wcześniej wrzeciona z serii Speedmaster oferowane były tylko w wersjach 15 000 obr./min i 20 000 obr./min. Nowy Speedmaster 30k idealnie nadaje się do skracania czasów cykli, a dzięki sztywnej konstrukcji osiąga wysoką jakość powierzchni, np. podczas obróbki form i matryc. Doskonale nadaje się również do obróbki złożonych przedmiotów za pomocą narzędzi o małej średnicy, np. w przemyśle elektronicznym.

Powiązane firmy

W teście porównawczym wywiercono 4000 otworów o średnicy 1 mm w półprzewodnikowym elemencie maszyny w czasie o 36% krótszym niż przy użyciu wrzeciona o prędkości 20 000 obr./min. Zużycie narzędzia było również znacznie mniejsze. Ponadto krótsze czasy obróbki zmniejszają całkowite zużycie energii, a tym samym emisję CO2.

Do atutów nowego wrzeciona można zaliczyć również uzyskanie dokładnego wykończenia powierzchni, a także obróbka zgrubna przy niższych prędkościach, z mocą 22 kW dostępną w zakresie od 7000 do 15000 obr./min.

Wszystkie wrzeciona serii Master objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Źródło: DMG Mori

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę