Branża metrologiczna spotka się w Targach Kielce już po wakacjach

Branża metrologiczna w Targach Kielce już po wakacjach Targi Kielce

Klaster metrologiczny, seminarium NDT i firmy z całego świata skupione na precyzji pomiarów – tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH. Wydarzenie od lat jest obowiązkowym punktem spotkań dla przedstawicieli branż wykorzystujących specjalistyczne techniki pomiarowe i badawcze.

W 2021 r. CONTROL-TECH zorganizowany był przy okazji dużego wydarzenia pod nazwą „Przemysłowa jesień”. Targi przyciągnęły kilka tysięcy odwiedzających z Polski i Europy. Nie inaczej będzie i tym razem. W tym roku impreza metrologiczna ponownie będzie dzielić przestrzeń wystawienniczą z popularnymi targami METAL.

W Kielcach zaprezentowane zostaną m.in. maszyny do wizualizacji powierzchni i struktury, mierzące poziomy grubości powłok i szeroki wachlarz urządzeń przeznaczonych dla inżynierii materiałów. Ciekawym wątkiem jest współpraca Targów CONTROL-TECH z Głównym Urzędem Miar, którego laboratorium wkrótce będzie przeniesione właśnie do Kielc. Budowa kompleksu ma zakończyć się w 2023 r. Z tej przyczyny podczas wydarzenia odbędzie się klaster metrologiczny. Za część merytoryczną seminarium odpowiadają m.in. naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej. 

Targi Kielce po raz kolejny będą stanowiły przestrzeń do zdobycia wiedzy znanej jedynie ekspertom z sektora prywatnego. Tematem tegorocznego Seminarium technicznego NDT będą nowe technologie i związane z ich wprowadzaniem wyzwania dla branży. Tradycyjnie, przy okazji targów CONTROL-TECH najlepsze produkty zostaną nagrodzone Medalami Targów Kielce.

Praktycznie o badaniach rentgenowskich

„Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI” – to temat warsztatów, które odbędą się w pierwszym i drugim dniu wystawy (20 i 21 września, godz. 12.00).

W czasie warsztatów, które odbędą się w pawilonie F, zademonstrowane zostanie, w jaki sposób można dokonać automatyzacji powtarzalnych badań rentgenowskich wykorzystując do tego celu kabinę rentgenowską XE-S produkcji włoskiej firmy Gilardoni. Będzie to również okazja, aby zobaczyć w praktyce działanie kabiny rentgenowskiej, zabezpieczeń systemu, wykonywanie ekspozycji w ekranowanej kabinie czy ustawienia manipulatora.

XXXI Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH odbędą się w dniach 20–22 września 2022 r.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę