Branża obróbki cieplnej metali. „E-Seminarium 4.1” już wkrótce

Branża obróbki metali. „E-Seminarium 4.1” już wkrótce Seco/Warwick

Już po raz drugi odbędzie się największe wydarzenie on-line „E-Seminarium 4.1” dla profesjonalistów związanych z gałęzią obróbki cieplnej metali, którego organizatorem jest jeden z liderów branży – Seco/Warwick. To w sumie 9 godzin spotkań podzielonych na trzy tematyczne bloki i niepowtarzalna szansa na zdobycie unikatowej wiedzy. Wśród grona fachowców pojawi się Dan Herring, uznany za najbardziej wpływową osobę z branży obróbki cieplnej metali.

Tegoroczne „E-Seminarium 4.1” będzie prawdziwą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy najbardziej uznanymi ekspertami i praktykami. Wydarzenie będzie składało się z trzech niezależnych bloków tematycznych, a są to: „Technologia”, „Siła innowacji” oraz  „Biznes”. Będą one realizowane symultanicznie, a każdy z bloków potrwa trzy godziny. Zapisy już wystartowały.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Uczestnicy seminarium będą mogli dowolnie przełączać się między blokami tematycznymi i wystąpieniami, biorąc udział w tych prelekcjach, które będą dla nich najistotniejsze. Po zakończeniu seminarium uczestnik otrzyma dostęp do wszystkich wystąpień z każdego bloku, co daje możliwość wrócenia do prezentowanych treści lub zobaczenia tego, czego nie wybrało się wcześniej. To w sumie 9 godzin bardzo unikatowej i specjalistycznej wiedzy. Nasi gospodarze, partnerzy, prelegenci, goście są gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego całego spotkania – mówi Katarzyna Sawka, VP marketingu Grupy Seco/Warwick.

Pierwszy blok tematyczny, w zakresu sekretów obróbki cieplnej, to cztery wystąpienia. Pierwsze z nich to branżowe case studies i realne problemy zakładów przemysłowych. Dwa tematy to odkrywanie sekretów technologii azotowania i nawęglania, w tym LPC. Technologie te nie będą mieć tajemnic zwłaszcza po debacie „Za i przeciw”. Ostatni temat to zupełnie nowe spojrzenie na przemysł obróbki cieplnej, czyli przemysł widziany oczami kobiet.
 
Z bloku II będzie bić siła Innowacji. Uczestnicy dowiedzą się, jak światowe trendy w motoryzacji wpływają na branżę obróbki cieplnej i czy ma ona czego się obawiać. Drugi temat tego bloku odpowie na pytanie: jak połączyć świat algorytmów ze światem obróbki cieplnej? Odczaruje symulatory jako narzędzia do projektowania procesów obróbki cieplnej oraz sterowania piecem. W bloku o innowacjach nie może zabraknąć tematu druku 3D. Tu specjaliści powiedzą o tym, jaką rolę odgrywa obróbka cieplna dla technologii Binder Jetting oraz MIM.  

W III, biznesowym bloku tematycznym „E-Seminarium 4.1”, wystąpi Dan Herring znany jako „The Heat Treat Doctor. Ten uznany ekspert podzieli się z słuchaczami przemyśleniami na temat przyszłości branży oraz wpływu jaki wywrą na nią: pandemia, zmiany środowiskowe czy też rozwój nowoczesnych technologii, tj. druk 3D. W tym samym bloku uczestników czeka wywiad z absolutną legendą przemysłu lotniczego – Joe’m Arvin’em. Finałowy temat tego bloku tematycznego będzie związany z procesem planowania budowy lub rozbudowy wewnętrznych hartowni. Uczestnicy dowiedzą się, w co warto zainwestować, jakie rozwiązanie wybrać, na co zwrócić uwagę i jak dobrać odpowiednio zbilansowane urządzenia.

Źródło: Seco/Warwick

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę