Chłodne podejście - mały ślad węglowy

Chłodne podejście - mały ślad węglowy Rittal

Precyzja wymaga chłodnego podejścia. To dotyczy nie tylko ludzi. Na przykład obrabiarki potrzebują do precyzyjnej obróbki metalu dokładnej regulacji temperatury z chłodzeniem cieczą. Nowe chillery Rittal TopTherm w obudowie systemowej VX25 radzą sobie z tym zadaniem, pozostawiając możliwie najmniejszy ślad węglowy. Działają elastycznie, oszczędzają przestrzeń, są połączone z siecią i łatwe w obsłudze oraz zapewniają maksymalne chłodzenie.

Schładzanie cieczy jest podstawowym warunkiem bezzakłóceniowej pracy w wielu procesach produkcyjnych. W szczególności obrabiarki do obróbki metali muszą mieć możliwość dokładnej regulacji temperatury. Nowe chillery Rittal TopTherm w systemie szaf sterowniczych VX25 radzą sobie z tym, pozostawiając mały ślad węglowy. Natomiast możliwość zwartego i elastycznego szeregowania w VX25 sprawia, że zajmują o 34% mniej powierzchni. Nowa technologia wentylatorów, optymalizacja oprogramowania i ulepszone wymienniki ciepła redukują ślad węglowy nawet o 35 procent. Dzięki technologii Microchannel uzyskują pełną moc przy mniejszej o 55 procent ilości czynnika chłodniczego.


Większa precyzja

Nowe chillery są dostępne w czterech klasach mocy – od 8 do 20 kW. Regulacja temperatury ze standardową histerezą +/- 1K zapewnia wysoką dokładność obróbki. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak zawory nadmiarowe, czujniki przepływu, kontrola poziomu i elektroniczna kontrola kierunku wirowania pola, gwarantują wysoką dostępność urządzeń. Ponadto chillery są wyposażone w zintegrowany interfejs Ethernet (Remote Monitoring), co umożliwia szybką, przyjazną dla użytkownika konfigurację i parametryzację oraz rejestrowanie temperatury. Połączenie z nadrzędnymi systemami sterowania (MIS/ SPS) gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa procesów. Konfiguracja oraz uruchomienie odbywają się szybko, wygodnie i bez konieczności programowania za pośrednictwem zintegrowanego webserwera. Oznacza to, że nowe chillery VX25 w pełni spełniają wymagania Przemysłu 4.0.


Dostępne prosto z magazynu

Chilery VX25 TopTherm Chiller są dostępne jako produkty standardowe seryjne i mogą zostać dostarczone bardzo szybko. Dzięki wersji z dwiema częstotliwościami (zasilanie 50/60 Hz) urządzenia te można stosować na całym świecie. Dodatkowo w przypadku serwisu gwarantujemy dostępności oryginalnych części zamiennych na całym świecie nawet w ciągu 24 godzin.


Wydajniejsze – począwszy od planowania aż po eksploatację

Rittal wspiera efektywne planowanie i projektowanie urządzeń licznymi programami narzędziowymi – w każdej fazie oraz w całym procesie – od projektowania przez zakup i produkcję aż po eksploatację i IT. Modułowy system oprogramowania obejmuje wysokiej jakości dane 3D urządzeń (Cadenas), konfiguratory online do doboru chillerów i szaf sterowniczych oraz rozwiązania chmurowe do dokumentacji pracy elektrotechnicznej. Dzięki cyfrowej kieszeni na schematy (Rittal ePocket) operatorzy mają możliwość pobrania potrzebnych informacji takich jak schemat elektryczny, schemat hydrauliczny (P+ID) oraz predefiniowanych makr E-Plan, a także zapisania pozostałych danych. To przyspiesza procesy i zwiększa produktywność.

Więcej szczegółów o nowych chillerach Rittal.

Źródło: na podstawie informacji prasowej firmy Rittal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę