Comarch gotowy na KSeF

Comarch gotowy na KSeF Comarch

Krajowy System e-Faktur zbliża się wielkimi krokami, jednak nie wszyscy przedsiębiorcy są przygotowani na zmiany w prawie. Comarch, jako dostawca systemów informatycznych zintegrowanych z KSeF, jest w pełni gotowy na nadchodzącą rewolucję, co ogłasza w najnowszym spocie telewizyjnym. Kampania ma na celu zwiększyć świadomość obowiązku e-fakturowania, a także poinformować o szerokiej gamie sprawdzonych systemów i usług informatycznych Comarch.

Z Krajowego Systemu e-Faktur przedsiębiorcy mogą korzystać dobrowolnie już od stycznia 2022 r. To doskonały moment, aby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami, ponieważ już 1 lipca 2024 r. obowiązek e-fakturowania z wykorzystaniem KSeF obejmie podatników VAT, którzy mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności w Polsce.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Krajowy System e-Faktur to kluczowy krok w digitalizacji polskiego biznesu i największa rewolucja w zakresie fakturowania. Od lat z sukcesem wprowadzaliśmy Klientów w wiele innych zmian i również na tę zmianę możemy pomóc im się przygotować – mówi Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Zarządu Comarch, Dyrektor Sektora Enterprise Solutions.

Obowiązek wysyłania i odbierania faktur ustrukturyzowanych wymaga wprowadzenia zmian w dotychczasowych procesach w każdej firmie. Comarch dysponuje jednak kompleksowymi systemami, które mają ułatwić tę rewolucję polskim przedsiębiorstwom, niezależnie od ich wielkości czy branży.

Produkty Comarch obejmują m.in. linię systemów Comarch ERP do zarządzania zasobami firmy czy oprogramowanie Comarch EDI do elektronicznej wymiany dokumentów. Obydwa rozwiązania są w pełni zintegrowane z KSeF i dysponują funkcjami, które umożliwiają bezproblemową komunikację, w tym generowanie, uwierzytelnianie, wysyłkę oraz odbiór e-faktur. Producent zapewnia też o ich prostej, intuicyjnej obsłudze. Co istotne, rozwiązanie Comarch EDI KSeF wspiera także firmy, które korzystają z obcych systemów ERP.

Comarch to dziś największy polski dostawca oprogramowania. Od 30 lat zapewniamy dziesiątkom tysięcy firm sprawdzone rozwiązania informatyczne: zarówno biurom rachunkowym, dużym korporacjom, jak i średnim przedsiębiorstwom handlowym czy produkcyjnym. W 2024 r., kiedy w życie wejdzie obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur, będziemy kontynuować nasze wsparcie i wymianę danych zgodną z wymogami prawnymi – podkreśla Paweł Krupa, Product Manager – systemy FK/HR w Comarch.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę