CoroCut - nowy system w dziedzinie narzędzi skrawających

Sandvik

Nowy system w dziedzinie narzędzi skrawających i obróbki rowków czołowych CoroCut został opracowany przez firmę Sandvik Coromant. System został opracowany tak, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie toczenia nawet skomplikowanych rowków czołowych.

Podczas obróbki rowków czołowych, wióry mogą z łatwością zakleszczyć się w rowku, wpływając negatywnie na wydajność produkcji - wyjaśnia Jenny Claus, product manager for parting and grooving w firmie Sandvik Coromant.

CoroCut QF charakteryzuje się mocną konstrukcją zapewniającą sztywność listwy oprawki, a podawane chłodziwo pozwala na powtarzalne wyniki obróbki rowów czołowych. Pochylenie płytki zapewnia należytą stabilność, natomiast konstrukcja dźwigni zacisku sprawia, że stosowana jest właściwa siła mocowania. Specjalne szyny umieszczone od góry, z dołu i z tyłu płytki, dzięki ograniczeniu do minimum możliwości jej ruchów, również zwiększają bezpieczeństwo przebiegu obróbki.

Dodatkową cechą CoroCut QF jest możliwość wykorzystania nowej wersji montowanej osiowo głowicy CoroTurn SL. Użycie głowicy SL oznacza, że klient może zastosować system CoroCut QF na wytaczakach z tłumikiem drgań Silent Tools do obróbki wysokiej jakości rowków czołowych również w przypadku trudno dostępnych detali.

Podawanie chłodziwa od góry i od dołu jest korzystne podczas obróbki głębokich i wąskich rowków czołowych. Wióry zakleszczone w rowku mogą doprowadzić do wyłamania narzędzia i obniżyć poziom bezpieczeństwa obróbki. Zwykle, gdy podczas obróbki rowków czołowych wióry zakleszczą się w rowku, operator zmniejsza posuw, co z kolei przekłada się na zmniejszenie produktywności. Dlatego ważne jest w tym przypadku stosowanie sztywnych narzędzi zapewniających dobrą kontrolę wiórów, które umożliwią obróbkę przy dużych siłach procesu skrawania. Te właściwości mogą być również ważne w przypadku wykonywania obróbki bezobsługowej.

Źródło: Sandvik Coromant

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę