Cyfrowe głowice do wytaczania osiowego od Seco Tools

Cyfrowe głowice do wytaczania osiowego od Seco Tools Seco Tools

Cyfrowe głowice do wytaczania osiowego Seco Axiabore oraz Axiabore Plus eliminują konieczność przeprowadzania żmudnej i niedokładnej regulacji, która może prowadzić do powstawania większej ilości braków. Szeroki wyświetlacz cyfrowy pomaga szybko i sprawnie ustawiać na wymaganą średnicę.

Zapewnienie dokładnej regulacji głowicy do wytaczania zazwyczaj wymaga wykwalifikowanego operatora – mówi Kavita Dandge, kierownik ds. produktu w firmie Seco. – Aby wspomóc warsztaty zmagające się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników, nasze cyfrowe głowice do wytaczania osiowego wykorzystują odwracalny wyświetlacz cyfrowy, dzięki czemu wszyscy operatorzy, niezależnie od poziomu umiejętności, mogą wprowadzać regulacje bez narażenia na popełnienie błędu.

Szybka i łatwa regulacja dzięki cyfrowej głowicy do wytaczania Seco

Wartość przemieszczenia krawędzi skrawającej ma krytyczne znaczenie dla dokładności wytaczania. Cyfrowe głowice do wytaczania osiowego Seco Axiabore oraz Axiabore Plus wykorzystują urządzenie cyfrowe wyświetlające precyzyjne wartości przemieszczenia podczas konfiguracji. Duży wyświetlacz urządzenia nadaje się do obsługi wszystkich cyfrowych głowic do wytaczania osiowego oraz umożliwia odwracanie w celu zapewnienia bezproblemowego wglądu we wnętrze narzędzia do obróbki.

Bez tego urządzenia konfiguracja głowicy do wytaczania wymaga czasochłonnych regulacji małych i trudnych do odczytania skal. Cyfrowe głowice osiowe do wytaczania Seco Axiabore oraz Axiabore Plus umożliwiają proste i spójne regulacje, praktycznie eliminując możliwość wystąpienia błędu ludzkiego. Dzięki dużemu, przejrzystemu wyświetlaczowi oraz wygodnym w obsłudze elementom sterującym ta cyfrowa głowica Seco pozwala również skrócić czas konfiguracji, zwiększając wydajność i efektywność.

Praca bez zanieczyszczeń i proste ładowanie

Dla zapewnienia maksymalnej uniwersalności urządzenie cyfrowe do regulacji firmy Seco nie wykorzystuje baterii, można je ładować poprzez port USB oraz mocno przymocować do głowicy do wytaczania za pomocą magnesów. Eliminacja wymiennych baterii zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza podczas wymiany baterii. Bezbateryjna konstrukcja cyfrowych głowic osiowych do wytaczania Seco Axiabore i Axiabore Plus pozostaje szczelnie zabezpieczona przed pyłem i chłodziwem, a wyświetlacz cyfrowy pozwala na wykonanie 200 pomiarów na jednym ładowaniu.

Wszechstronne woelkości narzędzi i połączeń

Seco oferuje cyfrowe głowice do wytaczania osiowego Axiabore i Axiabore Plus w pięciu wielkościach dla zapewnienia niezrównanej wszechstronności. Średnice odpowiadają zakresowi analogowych narzędzi osiowych Seco — już od 2 mm. Głowice obsługują średnice wytaczania od 2 do 57 mm (od 0,078 do 2,24 cala) oraz średnice rowkowania od 19 do 96 mm (od 0,75 do 3,78 cala).

Dzięki połączeniom Graflex, Seco-Capto i HSK-A63 głowice te pozwalają wykonywać otwory o precyzji średnicy IT5 i gładkości powierzchni na poziomie Ra 0,6. Głowice Axiabore obsługują średnice wytaczania precyzyjnego od 2 do 20 mm (od 0,078 do 0,78 cala). W przypadku średnic od 6 do 108 mm (od 0,236 do 4,25 cala) należy wybrać głowice wielofunkcyjne Axiabore Plus.

Źródło: Seco Tools

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę