Nowa linia gwintowników i nagniataków od Seco Tools

Nowa linia gwintowników i nagniataków od Seco Tools Seco Tools

Nowa wszechstronna linia obejmuje trzy poziomy wydajności, które pozwalają producentom na ekonomiczne dopasowanie odpowiedniego gwintownika do konkretnego zastosowania. Połączenie najwyższej jakości materiałów podstawowych, zaawansowanych powłok i specjalnych zabezpieczeń krawędzi sprawia, że gwintowniki Seco umożliwiają tworzenie precyzyjnych gwintów, doskonałe usuwanie wiórów, krótszy czas ustawiania i większą trwałość narzędzia.

Wraz z wprowadzeniem nowej linii gwintowników i nagniataków, oferujemy klientom kompleksowe rozwiązanie do wysokiej jakości gwintowania w konkurencyjnej cenie – powiedział Radosław Zdanowski, globalny kierownik ds. produktu w Seco Tools. – Oprócz tej przystępności cenowej zachowujemy tę samą wysoką jakość gwintowników, jakiej oczekują klienci od firmy Seco.

Wydajność i opłacalność z perspektywy trzech poziomów gwintowników

Trzy poziomy wydajności obejmują produkty z oznaczeniami T32 i T34 dla gwintowników oraz T33 dla nagniataków. Poziom podstawowy uwzględnia uniwersalne gwintowniki do zastosowań ogólnych. Drugi poziom T34 obejmuje gwintowniki o wyższej wydajności, które dobrze sprawdzają się w różnorodnych materiałach elementów obrabianych, co sprawia, że doskonale nadają się do środowisk produkcyjnych o wysokim zróżnicowaniu i niskim wolumenie produkcji, gdzie części i materiały stale się zmieniają. Do najwyższego poziomu wydajności wliczają się dostosowane do określonych materiałów gwintowniki i nagniataki, np. zoptymalizowane pod kątem stali lub innych zaawansowanych materiałów.

Głównymi korzyściami płynącymi z wyboru gwintownika dopasowanego do danego zastosowania są wydłużona trwałość narzędzia, która jest spójna i przewidywalna, co zmniejsza ryzyko nieoczekiwanego pęknięcia gwintownika i złomowania części po wielogodzinnej obróbce. Ponadto szereg poziomów wydajności gwintownika daje producentom pewność, że płacą tylko za poziom wydajności gwintownika, którego faktycznie potrzebują. W przypadku warsztatów wyposażonych w maszyny o mniejszej mocy lub które nie wymagają gwintowników dostosowanych do konkretnych materiałów, poziom podstawowy to wszechstronne i opłacalne rozwiązanie, które pomoże w zmniejszeniu liczby gwintowników potrzebnych na składzie i obniżeniu kosztów magazynowanych narzędzi.

Źróło: Seco Tools

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę