Cyfrowe przywództwo firmy Atos wzmocnione po finalizacji przejęcia firmy Syntel

Bosch Rexroth
Reklama
Reklama

Firma Atos ogłosiła zakończenie procesu przejęcia światowego dostawcy zintegrowanych usług technologicznych Syntel, który osiągnął w roku 2017 dochód w wysokości 924 mln dolarów (z czego ok. 40% to działania w dziedzinie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji). Syntel oferuje usługi w sektorach: bankowości i finansów, opieki zdrowotnej, handlu oraz ubezpieczeń.

To kolejny ważny krok w rozwoju naszej Grupy, ponieważ szeregi Atos zasili ponad 23 000 pracowników Syntel – powiedział Thierry Breton, CEO Grupy Atos. – Transakcja ta pozwala nam wkroczyć w nowy wymiar działań – przyspieszyć cyfrową transformację naszych klientów na całym świecie. Jednocześnie wzmacnia ona nasze działania w zakresie Business & Platform Solutions u nowych klientów z Ameryki Północnej oraz wzbogaca nas o platformę dostarczania z Indii, która będzie wspierać naszych klientów w cyfrowej transformacji. Pracowaliśmy intensywnie, aby w nieprzerwany sposób świadczyć usługi naszym klientom przy pełnym wykorzystaniu dopiero co połączonych możliwości obu przedsiębiorstw. W związku z tym, w naszym dziale Business & Platform Solutions zaczęła działać jednostka o nazwie Atos Syntel.

Reklama

Zgodnie z warunkami umowy akwizycyjnej ogłoszonej 22 lipca 2018 r. i zaaprobowanej 1 października 2018 r. przez akcjonariuszy Syntel, firma stała się spółką w pełni zależną od firmy Atos. Kwota zakupu w wysokości 3,4 mld dolarów oraz spłata zadłużenia w wysokości 0,3 mld dolarów zostały w całości zabezpieczone przez BNP Paribas i J.P. Morgan Securities PLC. W wyniku przejęcia akcje firmy Syntel zostaną wycofane z Giełdy NASDAQ.

Połączenie firm wygeneruje istotne i znaczące profity zarówno w kwestii zwiększenia przychodów, jak i obniżania kosztów.

Reklama

Poszerzone portfolio oraz połączone bazy klientów zwiększą liczbę sprzedaży krzyżowych, co doprowadzi do synergii przychodów w wysokości ok. 250 mln USD do końca 2021 r., przy ok. 20% marży operacyjnej (przewiduje się osiągnięcie połowy planu do końca 2020 r.). Atos odniesie korzyści operacyjne, dzięki wsparciu przez Syntel w zakresie offshore, automatyzacji i robotyzacji. Przewiduje się także profity związane z zastosowaniem rozwiązań firmy Syntel w istniejącym modelu Atos Business & Platform Solutions. Na podstawie stopy procentowej do końca 2021 r. szacuje się roczne korzyści finansowe w wysokości 120 mln dolarów.

Syntel zostanie włączony do sprawozdania finansowego Atos od 1 listopada 2018 r.

Źródło: Atos

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama