Cyfryzacja w TBI Technology z systemem Comarch ERP XL

Cyfryzacja w TBI Technology z systemem Comarch ERP XL Comarch

Firma TBI Technology, działająca w branży CNC (komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi), skutecznie scyfryzowała procesy księgowości, sprzedaży i nie tylko dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP XL.

Na decyzję o przyspieszeniu cyfrowej transformacji wpłynęły m.in. przerwane łańcuchy dostaw, pandemia COVID-19 oraz wojna w Ukrainie. Z początku firma TBI Technology operowała na systemie Comarch ERP Optima, jednak z czasem, wraz z rozwojem firmy, zdecydowano się na wdrożenie systemu Comarch ERP XL. Implementacja przeprowadził Partner Comarch, firma 2BSOFT.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Współpracujemy z firmą Comarch od 2008 roku. Naszą ideą od początku była praca w jednym, zintegrowanym środowisku. W firmie jest wiele złożonych procesów: handel, serwis i produkcja maszyn. Nie ukrywam,  że gdy pracowaliśmy w kilku środowiskach, mieliśmy problemy z przepływem informacji, uciekały nam pewne tematy – mówi Barbara Jacińska, wiceprezes TBI Technology.

Wdrożone oprogramowanie optymalizuje pracę w kluczowych obszarach firmy. Nawet tworzenie oferty zostało w dużym stopniu zautomatyzowane dzięki konfiguratorowi ofert.

Wcześniej, przed uruchomieniem konfiguratora w 50% ofert, zdarzały się jakieś błędy, nieścisłości. Po wdrożeniu ten problem pojawia się w 1% ofert – podsumowuje Danuta Posmyk, specjalista ds. Marketingu w TBI Technology.

Obecnie po sprzedaży obrabiarek automatycznie generowana jest karta projektu z danymi urządzenia, wykorzystywana jako zlecenie produkcyjne. Comarch ERP XL pozwala także łączyć się z obrabiarką CNC u klienta i zdalnie przeprowadzić jej serwis.

W 90% przypadków nie ma konieczności wyjazdu do klienta. Przełożyło się to na zwiększenie komfortu pracy i obniżenie kosztów. Diagnostyka dodatkowo poprawia planowanie serwisu na przyszłość – opowiada Andrzej Będkowski, koordynator Serwisu TBI Technology.

Sklep internetowy TBI Technology zintegrowany z Comarch ERP XL ułatwia sprzedaż zarówno maszyn, jak i całościowych rozwiązań CNC. Dzisiaj e-sklep to jeden z najbardziej dynamicznych kanałów handlu firmy.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę