Części warto czyścić w ekologicznych myjkach

Części warto czyścić w ekologicznych myjkach MEWA

Bez względu na to, czy chodzi o warsztat, czy o zakład produkcyjny, w zakresie ekologicznego czyszczenia narzędzi i metalowych części biologiczne myjki stanowią najlepszą alternatywę dla urządzeń przeznaczonych do mycia na zimno, które wydzielają nie tylko silny, nieprzyjemny zapach, ale także zawierają substancje niebezpieczne i tym samym są szkodliwe dla zdrowia ludzi i dla środowiska. MEWA oferuje w tym zakresie w ramach swojego serwisu idealne rozwiązanie w postaci wszechstronnej myjki MEWA Bio-Circle.

W urządzeniu do czyszczenia części MEWA Bio-Circle wykorzystywany jest płyn czyszczący na bazie wody, który nie zawiera żadnych trujących czy łatwopalnych rozpuszczalników. Zabrudzenia powstałe na narzędziach i metalowych częściach są usuwane w delikatny sposób, bez użycia szkodliwych dla zdrowia oparów chemicznych. Do czyszczenia wykorzystywane są naturalne mikroorganizmy, powodujące rozkład tłuszczów, smarów i olejów.

Mężczyzna przy pracy

To praktyczne urządzenie składającesię z wanny ze specjalnym pędzlem można wykorzystać wszędzie tam, gdzie trzeba bezpiecznie i w sposób ekologiczny wyczyścić silnie zabrudzone części. W przeciwieństwie do urządzeń, w których czyszczenie odbywa się na zimno, myjka MEWA Bio-Circle może być stosowana nawet w przemyśle spożywczym, kiedy trzeba usunąć na przykład związki organiczno-chemiczne, takie jak cukier.

Bezproblemowa eksploatacja? To możliwe

Bezpieczeństwo w zakładzie jest zawsze na pierwszym miejscu. Przyczynia się do tego także stosowanie tej ekologicznej i wydajnej myjki. Gwarantuje to regularna konserwacja urządzenia, obejmująca uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę filtrów oraz elementów szybko zużywających się. Umowa na usługę firmy MEWA obejmuje praktyczny serwis i konserwację, która przeprowadzana jest co osiem lub co cztery tygodnie. Uszkodzone części wymieniane są przeważnie w przeciągu 24 godzin.

Wlewanie płynu

Po zawarciu umowy klient może w ramach fazy testowej bliżej zapoznać się z systemem. Pracownik serwisu firmy dostarcza i instaluje zamówione urządzenie do czyszczenia części i potem dba o regularną konserwację. By urządzenie MEWA Bio-Circle uczynić jeszcze bardziej ekologicznym, testujemy obecnie nowy rodzaj filtra wielodrożnego. Po pomyślnym zakończeniu testów będzie on zastosowany we wszystkich urządzeniach klientów firmy MEWA w całej Europie – wyjaśnia Daniel Krause, menedżer projektu i specjalista w Dziale Urządzeń do Czyszczenia Części funkcjonującym w firmie MEWA.

Pojemnik

 

MEWA Bio-Circle Maxi GT oraz MEWA Bio-Circle Mini GT dane techniczne

Dwa modele do wyboru to Bio-Circle Maxi GT 811 x 520 mm (powierzchnia robocza), kołka – opcjonalnie, i Bio-Circle Mini GT 700 x 480 mm (powierzchnia robocza), standardowo wyposażona w kółka. Obszary zastosowania to: warsztaty, zakłady przemysłowe i produkcyjne, przemysł spożywczy. Waga urządzenia bez płynu: 45 kg (Bio-Circle Mini GT), 55 kg (Bio-Circle Maxi GT), a nośność: 100 kg (Mini GT), 250 kg (Maxi GT). Maksymalna pojemność wynosi 100 litrów, a pobór mocy to ok. 700 W. Moc pompy kształtuje się w zakresach 40 W / 380 litrów /godz., temperatura: ustawiona fabrycznie na ok. 41°C, temperatura pracy zaś to 15–48°C.

Źródło: MEWA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę