Czujniki fotoelektryczne dla zakładów produkcyjnych w ofercie norelem

Czujniki fotoelektryczne w ofercie norelem norelem

Firma norelem wprowadza na rynek widełkowe czujniki fotoelektryczne, zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i poprawy dokładności w zastosowaniach przemysłowych.

Widełkowe czujniki fotoelektryczne (fotokomórki), niezbędne w procesach rozpoznawania części, umożliwiają inżynierom optymalizację procesów instalacyjnych poprzez precyzyjne i niezawodne, bezdotykowe wykrywanie obiektów na potrzeby technologii montażu, przenoszenia i pakowania.

– Nasze widełkowe czujniki fotoelektryczne to niezbędne narzędzia zaprojektowane z myślą o płynnym koordynowaniu procesów, minimalizowaniu błędów i zwiększaniu produktywności klientów – podkreśla Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem. –  Dzięki zintegrowanym w obudowie nadajnikowi i odbiornikowi czujniki bezdotykowo wykrywają obecność lub odległość od obiektu, a co najważniejsze, zapewniają użytkownikom oszczędność czasu poprzez ograniczenie konieczności częstych regulacji.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Widełkowe czujniki fotoelektryczne firmy norelem zostały zaprojektowane z precyzją i trwałością, zapewniając inżynierom niezrównaną dokładność i niezawodność. Użytkownicy mogą precyzyjnie dostroić czułość za pomocą zintegrowanego potencjometru, co umożliwia precyzyjne wykrywanie drobnych elementów. Regulowane ustawienia zapewniają elastyczność w różnych zastosowaniach, obsługując przełączanie między zaciemnieniem (styk rozwierny) i rozjaśnieniem (styk zwierny).

Zwiększając użyteczność i możliwości adaptacji w różnych zastosowaniach przemysłowych, czujniki zapewniają trwałość dzięki solidnej metalowej obudowie i wszechstronności przy szerokościach widełek od 10 do 220 mm. Charakteryzują się także krótkim czasem reakcji i możliwością monitorowania w czasie rzeczywistym.

Fotokomórki widełkowe, emitując z niezwykłą precyzją drobną plamkę świetlną, wykorzystują widzialne wiązki światła czerwonego lub niewidzialne wiązki światła podczerwonego, co pozwala wykrywać nawet najmniejsze części, otwory, rowki lub nacięcia. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP67 czujniki mogą pracować w trudnych warunkach i środowiskach w obecności pyłu, wody i innych cieczy.

Klienci chcący dowiedzieć się więcej o nowej ofercie norelem będą mieli okazję spotkać się z firmowym zespołem ds. produktów podczas targów ITM Industry Europe 7 czerwca br. w Posen.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę