Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych

Danfoss

Proces transformacji cyfrowej wymaga inwestycji w nowe centra danych, które są niezbędne dla funkcjonowania solidnej infrastruktury informatycznej. Do ich budowy firma Danfoss wykorzysta własne technologie efektywne energetycznie, które zademonstrują, w jaki sposób możemy zminimalizować wpływ wciąż zwiększającej się ilości przetwarzanych danych na klimat naszej planety. Obecnie nawet ok. 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest w obszarze technologii informatycznych.

Danfoss będzie miał szansę wykorzystać swoje własne technologie w praktyce tworząc nowe, efektywne energetycznie centra danych zlokalizowane w pobliżu siedziby firmy. Będą w nich przechowywane duże ilości danych wymagających natychmiastowej dostępności, tworzonych za pomocą nowych inteligentnych platform IT w ramach cyfrowej transformacji firmy. Zabezpieczono najważniejszą kwestię, czyli nieprzerwany dostęp do danych i usług, który aktualnie plasuje się na poziomie bliskim 100%

- Budujemy nowy, efektywny energetycznie i ekonomicznie dom dla naszych danych i aplikacji równocześnie zmierzając w kierunku usług świadczonych w chmurze. Dużym wyzwaniem stojącym przed przemysłem jest właściwe wykorzystanie najważniejszych cech obu tych technologii: potencjału centrum danych wpierającego inteligentne i wysoce specjalistyczne zastosowania produkcyjne oraz nieustannie rosnącej liczby usług oferowanych w chmurze a także możliwości rozwoju, jakie to rozwiązanie stwarza. Jesteśmy przekonani, że nasza hybrydowa koncepcja będąca połączeniem centrów danych oraz chmury, pozwoli nam na zwiększenie innowacyjności oraz efektywności naszych kompleksowych rozwiązań IT - powiedział Sune Tornbo Baastrup, Senior Vice President oraz Chief Information Officer w Danfoss.

Centra danych będą składały się z modułów pozwalających firmie Danfoss na ich rozbudowywanie, dostosowując je do ilości przechowywanych przez nie danych. Danfoss jest światowym liderem w obszarze opracowywania technologii efektywnych energetycznie, a centra danych należące do firmy będą przykładem tego, jak technologie mogą wspomagać zmniejszanie zużycia energii w tego typu budynkach.

Ilość energii zużywanej do chłodzenia serwerów można zmniejszyć o połowę
Możliwe jest zaoszczędzenie znacznych ilości energii zużywanych do chłodzenia serwerów w centrach danych. Danfoss specjalizuje się w opracowywaniu technologii i rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie ponad 50 proc. energii wykorzystywanej w ten sposób. Firma posiada również technologie umożliwiające wykorzystanie energii cieplnej wytwarzanej w centrach danych poprzez przesłanie jej do miejskich sieci ciepłowniczych, na czym skorzystać mogą zarówno ich klienci, jak również nasza planeta i klimat.

Danfoss oraz Hewlett Packard Enterprise współpracują od ponad 30 lat. Wspólne stworzenie centrów danych jest naturalnym kolejnym krokiem w tejże współpracy.

Hewlett Packard Enterprise szacuje, że 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest przez systemy teleinformatyczne. Dlatego też nieustanny wzrost ilości przetwarzanych danych wymaga podjęcia wysiłków zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu procesu cyfryzacji na klimat naszej planety.

Danfoss wspiera inicjatywę ONZ „Global Compact” poprzez prowadzenie działań mających na celu rozwój technologii, które przyczyniają się do rozwiązywania problemów współczesnego świata.


Biuro Prasowe Danfoss Poland

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę