Dania światowym rekordzistą w produkcji energii wiatrowej

Reklama
Reklama

 

W 2014 r. Dania wyprodukowała aż 39,1 proc. energii elektrycznej z wiatru i była pierwsza na świecie w zużyciu tego rodzaju energii odnawialnej. Dania zamierza nadal inwestować w farmy wiatrowe, mimo, że koncerny energetyczne ostrzegają, że skutkiem mogą być znaczne wahania cen energii.

Dane duńskiego ministerstwa ds. klimatu i energii świadczą, że w 2004 r. w tym kraju energia wiatrowa stanowiła 18,8 proc. ogólnej produkcji prądu. Po dziesięciu latach udział energii wiatrowej został podwojony. W jednym tylko miesiącu styczniu w 2014 r. energia z wiatru pokryła 61,4 proc. krajowego zużycia energii. Duński minister klimatu i energii Razmus Helveg Petersen ocenił, że pomimo tych świetnych danych statystycznych, w Danii uważa się, że sektor jest wciąż niedostatecznie rozwinięty i należy nadal rozbudowywać energetykę wiatrową więc planuje się nowe inwestycje w farmy wiatrowe.

Reklama

źródło: Biznes Alert

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama