Dassault Systèmes: PESA stawia na platformę 3DExperience

Dassault Systèmes: PESA stawia na platformę 3DExperience Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że PESA Bydgoszcz SA., lider wśród polskich producentów pojazdów szynowych, wybrała platformę 3DExperience od Dassault Systèmes, aby zoptymalizować procesy projektowania oraz znacznie skrócić czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Podpisanie umowy na 3-letni projekt wdrożenia platformy 3DExperience w obszarze rozwoju produktu jest częścią procesu transformacji cyfrowej zainicjowanego przez PESA.

PESA Bydgoszcz SA powstała w 1851 r. i jest największym polskim producentem pociągów elektrycznych i spalinowych, lokomotyw oraz tramwajów. Służą one pasażerom we wszystkich regionach Polski, a także za granicą – od szlaków kolejowych Kazachstanu poprzez trasy tramwajowe Moskwy i wielu miast środkowej Europy, aż po połączenia regionalne w Czechach, Niemczech iwe Włoszech. Projekty firmy PESA powstają w Pionie Technicznym, w którym pracuje ponad 250 inżynierów. Co ważne, na kolejnych etapach produkcji, aż po pojazd gotowy testowany na wewnętrznych torach próbnych firmy, wszystkie produkty powstają całkowicie w PESA Bydgoszcz SA.

Powiązane firmy

Ponieważ prace projektowe prowadzone są przez rozbudowany zespół, PESA potrzebowała rozwiązania, które umożliwi płynną współpracę w czasie rzeczywistym podczas procesu projektowania, a także pozwoli na systematyczny nadzór nad procesami rozwoju produktu, sprawne zarządzanie danymi i dostępem oraz zmniejszenie ilości danych wydzielonych i rozproszonych, wpływających na koszty projektu i gwarancje. Kolejne wymagania dotyczyły zapewnienia zgodności z rygorystycznymi przepisami branżowymi oraz spełnienia norm ochrony środowiska.

Pociąg

Po szczegółowym przeanalizowaniu oferty dostawców rozwiązań PLM PESA zdecydowała się na przyjęcie strategii platformowej i wdrożenie platformy 3DExperience jako najlepszego rozwiązania do optymalizacji procesów rozwoju i walidacji produktów firmy. Rozwiązanie branżowe Global Modular Architecture, bazujące na platformie 3DExperience, pozwoli tworzyć innowacyjne produkty dostosowane do potrzeb klientów, zgodne ze standardami branżowymi.

Platforma  3DExperience zapewnia dostęp do zunifikowanego źródła wiedzy produktowej oraz związanych z tym procesów, co przekłada się na efektywniejsze planowanie i realizowanie projektów. Wdrożenie rozwiązania pozwoli firmie PESA zwiększyć wydajność projektową oraz podnieść jakość produktów i skrócić czas dostarczania ich na rynek. Dodatkową korzyścią dla firmy będzie redukcja kosztów związanych z modernizacją oraz serwisem gwarancyjnym.

Bardzo cieszymy się, że firma PESA, polski producentów pojazdów szynowych i doskonale znana w Europie marka, wykorzysta platformę 3DExperience do realizacji celów związanych z transformacją cyfrową – powiedział Ireneusz Borowski, country anager na Polskę, Dassault Systèmes. – Zintegrowane podejście platformowe pozwoli firmie PESA zoptymalizować procesy związane z inżynierią produktów oraz wprowadzać na rynek produkty najwyższej jakości zgodne z oczekiwaniami klientów. Firmy, takie jak PESA, są katalizatorami zaawansowanych innowacji definiujących branżę transportu i mobilności w XXI wieku.

Za wdrożenie platformy 3DExperience w chmurze oraz w modelu on premise, wstępne wsparcie, szkolenia i pomoc techniczną odpowiada IBS Poland Sp. z o.o., polski partner firmy Dassault Systèmes.

Źródło: Dassault Systèmes

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę