DMG MORI City – the Home of Technology

DMG MORI City DMG MORI

Na tegorocznych targach EMO DMG MORI zaprezentuje nowe filary Machining Transformation, składające się z innowacyjnych technologii i rozwiązań, które zdefiniują przyszłość produkcji.

Świat obrabiarek spotka się w Hanowerze od 18 do 23 września 2023 r. Tam DMG MORI zaprezentuje  „the Home of Technology” w hali 2. W specjalnie zbudowanym „DMG MORI City” producent obrabiarek skoncentruje się na głównym temacie: Machining Transformation (MX). Opierając się na czterech filarach MX – Process Integration, Automation, Digital Transformation (DX) i Green Transformation (GX) – DMG MORI zademonstruje innowacyjne technologie i rozwiązania, które zdefiniują przyszłość produkcji.

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.

Podczas odwiedzin DMG MORI City o powierzchni około 9 000 m2 goście będą mogli zobaczyć całościowe koncepcje produkcji i najnowocześniejsze obrabiarki we wszystkich dziedzinach technologii – od toczenia uniwersalnego i produkcyjnego po 5-osiowe centra obróbcze, centra tokarsko-frezarskie jak i obrabiarki do druku w metalu.

DMG_MORI_VIDEO

Wśród 39 maszyn i 20 rozwiązań z zakresu automatyzacji znajdują się światowe premiery, takie jak centrum tokarsko-frezarskie CTX beta 450 TC, tokarki uniwersalne CTX 450 i CTX 550 oraz poziome 5-osiowe centrum obróbcze INH 63. Ofertę uzupełniają system obsługi palet PH Cell 800 oraz UH-AMR 2000 - autonomiczny robot do obsługi materiałów i narzędzi.

Pionierskie rozwiązania produkcyjne i innowacyjne aplikacje związane z Machining Transformation są fundamentem, na którym zbudowaliśmy DMG MORI City – wyjaśnia Irene Bader, członek zarządu ds. globalnej komunikacji korporacyjnej i dyrektor ds. marketingu w DMG MORI COMPANY LIMITED.

W wielu miejscach transformacja obróbki skrawaniem jest elementarną częścią pejzażu miejskiego: na MX Square najnowocześniejsze obrabiarki, rozwiązania automatyzacji i narzędzia cyfrowe zajmują centralne miejsce. MX Broadway jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które wskazują drogę do przyszłości produkcji. W całym DMG MORI City temat łączności staje się namacalny. Wszystkie drogi zbiegają się na Future Avenue: tam DMG MORI prezentuje swoje cyfrowe narzędzia w dziedzinie łączności. Eksperci wyjaśnią klientom, w jaki sposób firmy mogą połączyć cały proces produkcyjny. 

Machining Transformation (MX): Rewolucja w produkcji

Dzięki Machining Transformation DMG MORI daje odpowiedź na wyzwania związane z coraz szybszą, wydajniejszą i bardziej zrównoważoną produkcją, przed którymi stoi każda firma. DMG MORI wspiera swoich klientów poprzez połączenie czterech wspierających filarów: Process Integration, Automation, Digital Transformation (DX) i Green Transformation (GX). Konsekwentne dostosowanie do tych ram skutkuje kompletnymi produktami i usługami.

Zintegrowane technologie i procesy dla maksymalnej wydajności

Integracja procesów jest częścią Machining Transformation, którą DMG MORI napędza od dziesięcioleci. Jednoczesne 5-osiowe operacje frezowania i toczenia w jednym obszarze roboczym trwale zoptymalizowały obróbkę złożonych przedmiotów. Dziś DMG MORI integruje inne technologie, takie jak szlifowanie, obróbkę kół zębatych, obróbkę ULTRASONIC i wytwarzanie przyrostowe przy użyciu dysz proszkowych. Korzyści są oczywiste: krótsze czasy obróbki, większe możliwości obrabiarek i lepsza jakość obróbki. W DMG MORI City CTX beta 450 TC stanowi dobry przykład integracji procesów.

Większa wydajność i precyzja dzięki holistycznym rozwiązaniom automatyzacji

Kompleksowe i elastyczne rozwiązania automatyzacji również odgrywają znaczącą rolę w Machining Transformation. Z jednej strony zwiększają wydajność produkcji, maksymalizując wykorzystanie obrabiarek nawet na zmianach bezobsługowych. Z drugiej strony, zautomatyzowana produkcja zapewnia stałą jakość komponentów. Nowoczesne rozwiązania automatyzacji, takie jak PH Cell 800 i UH-AMR 2000 oferują użytkownikom maksymalną elastyczność i są one zarazem modułowymi, tegorocznymi premierami światowymi, które zostaną zademonstrowane na żywo na targach EMO.

Generowanie przewagi konkurencyjnej dzięki Digital Transformation (DX)

Podobnie jak sprzęt, inteligentna cyfryzacja jest integralną częścią Machining Transformation. Sztuczna inteligencja, Internet-of-Things, Big Data i Digital Twin to tylko kilka z głównych tematów, które znacząco wpłyną na przyszłe procesy i zoptymalizują je. Dzięki zastosowaniu inteligentnych produktów do cyfryzacji, DMG MORI oferuje swoim klientom możliwość pełnego połączenia w sieć i monitorowania ich produkcji. W ten sposób użytkownicy mogą tworzyć konkurencyjną przewagę i budować nowe modele biznesowe.

Green Transformation (GX) realizuje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

Jako czwarty filar Machining Transformation, Green Transformation stanowi sposób na osiągnięcie celów ochrony klimatu i zrekompensowanie rosnących cen energii. Naczelną zasadą DMG MORI GREEN ECONOMY są obrabiarki oszczędzające zasoby (GREENMACHINE), energooszczędna obsługa obrabiarek (GREENMODE) oraz partnerstwa kompetencyjne w produkcji zielonych technologii (GREENTECH). GREENMODE opiera się na 13-punktowym planie obejmującym pionierskie technologie i innowacyjne funkcje, które pozwolą zaoszczędzić obrabiarkom do 30 procent energii. DMG MORI zademonstruje te środki na targach EMO w specjalnej STREFIE PROMOCJI GREENMODE na kilku obrabiarkach. Zaprezentowane zostaną również przykładowe detale dla GREENTECH, w tym turbina do elektrowni wodnych i płyty bipolarne do systemów magazynowania energii.

Z filarami MX do bardziej zrównoważonego rozwoju

Istnieje ścisły związek między Machining Transformation a tematem zrównoważonego rozwoju. Dzieje się tak dlatego, że obszary Process Integration, Automation i Digital Transformation mają bezpośredni wpływ na Green Transformation. DMG MORI zaprezentuje drogę do tego na targach EMO.

– Miasta to miejsca spotkań i wymiany. Tak jest również w przypadku DMG MORI City, gdzie prowadzimy naszych klientów i zainteresowane strony przez tętniący życiem dom technologii pod hasłem przewodnim Machining Transformation – podsumowuje Irene Bader.

Więcej informacji:

DMG_MORI_Contact

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: DMG MORI

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę