Do grupy Balluff dołączają dwie kolejne firmy

Balluff

Firma Balluff przejęła dwie spółki z obszaru rozwiązań związanych z systemami czujników i automatyką — programistyczną firmę iss innovative software services (iss) ze Stuttgartu oraz pioniera na rynku systemów wizyjnych — Matrix Vision (MV) z Oppenweiler niedaleko Stuttgartu.

Nowe firmy wzmocnią kluczowe kompetencje firmy Balluff z dwóch dziedzin: rozwoju oprogramowania i systemów wizyjnych. To przejęcie stanowi kluczowy element strategicznego rozwoju Grupy.

Łącząc naszą technologię sieciową z doświadczeniem obu firm w zakresie programowania, zwiększymy możliwości w odniesieniu do dostarczania zintegrowanych rozwiązań z dziedziny automatyki pochodzących od jednego dostawcy — komentuje Florian Hermle, dyrektor zarządzający komentuje. — Specjalistyczna wiedza firm iss i Matrix Vision oraz ich pracownicy pozwolą nam szybciej wykorzystać ogromne możliwości rozwoju w zakresie cyfryzacji, a jednocześnie poszerzyć naszą ofertę sprzętową i programową.

Firma iss specjalizuje się w dostarczaniu narzędzi, systemów testowych, procesów i standaryzacji w zakresie rozwoju oprogramowania. Jak w przypadku firmy Balluff, głównymi klientami założonej w 1996 r. i zatrudniającej 60 pracowników firmy są podmioty z branży motoryzacyjnej wraz z ich poddostawcami. Ze względu na swoje bogate doświadczenie w zakresie przygotowywania systemów wbudowanych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego firma iss stanie się w grupie Balluff wewnętrznym specjalistą do spraw oprogramowania.

Firma Matrix Vision i gama produktów przez nią oferowanych umocnią z kolei pozycję Grupy Balluff w dziedzinie, w której do tej pory grała raczej drugoplanową rolę, czyli w zakresie systemów rozpoznawania i analizy obrazu przesyłanego z kamer, nazywanych systemami wizyjnymi. Założona w 1986 r. firma i jej 100 pracowników specjalizuje się w opracowywaniu i sprzedaży urządzeń typu frame grabber, standardowych kamer przemysłowych, czujników wideo, systemów wbudowanych oraz oprogramowania w dziedzinie przemysłowego przetwarzania obrazu.

Źródło: Balluff

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę