Markus Nolte dyrektorem generalnym firmy Emco

Dr. Markus Nolte dyrektorem generalnym firmy Emco Emco

Markus Nolte objął stanowisko CEO w Emco ze skutkiem od 1 lipca 2023 r. Łącznie 800 pracowników firmy, 5 zakładów produkcyjnych oraz globalna sieć sprzedaży i usług gwarantują wysokiej jakości obrabiarki „Made in the Heart of Europe”, innowacyjne produkty i bliskie kontakty z klientami.

– Nie mogę się doczekać tego ekscytującego wyzwania w bardzo dynamicznym środowisku rynkowym. Wiedza naszego zespołu i innowacyjne portfolio produktów Emco tworzą idealne warunki wstępne do wzmocnienia naszej pozycji rynkowej jako dostawcy najnowocześniejszych technologii i najwyższej klasy usług – powiedział dr. Nolte.
 
W ciągu ostatnich 25 lat M. Nolte zdobył rozległe doświadczenie na wielu stanowiskach kierowniczych w różnych branżach, w tym jako dyrektor generalny notowanego na giełdzie dostawcy dla przemysłu lotniczego oraz jako szef sprzedaży i rozwoju międzynarodowego dostawcy z branży motoryzacyjnej.
 
Firma Emco jako dostawca kompleksowych usług w zakresie toczenia i frezowania oraz producent technologicznie zaawansowanych technologicznie rozwiązań „pod klucz”, jest doskonale przygotowana do kolejnych etapów wzrostu rynkowego. W trakcie realizacji tej ambitnej strategii dr. Nolte będzie wspierany przez wzmocniony zespół zarządzający - od 1 czerwca 2023 r. Jörg Weinkogl jest odpowiedzialny za działy sprzedaży, serwisu i marketingu, a Horst Rettenbacher dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Emco, wspiera kadrę zarządzającą jako dyrektor finansowy.

Jörg Weinkogl, CSO - Dr Markus Nolte, CEO - Horst Rettenbacher, CFO

Źródło: Emco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę