DriveRadar IoT Suite: Przejrzyste prognozy do przekładni przemysłowych

Przejrzyste prognozy do przekładni przemysłowych SEW-Eurodrive

Kiedy SEW-Eurodrive pyta użytkowników maszyn i aplikacji, zawsze odpowiadają w ten sam sposób: wysoka dostępność maszyn i zwiększona produktywność to najważniejszy cel, jeśli mowa o zachowaniu lub zwiększeniu wartości instalacji.

Dzięki digitalizacji można zredukować nakłady związane z czynnościami kontrolnymi oraz inspekcyjnymi, a także zoptymalizować wykorzystanie zasobów. To ulga dla budżetu na prace konserwacyjne oraz sposób na zwiększenie bezpieczeństwa ludzi oraz maszyn. Od teraz zamiast domyślać się czy też przewidywać, dostępne są jasne i przejrzyste odczyty.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

DriveRadar IoT Suite od SEW-Eurodrive Polska pracuje o każdej porze dnia i nocy. Zdigitalizowany system monitorowania stanu oferuje zautomatyzowany monitoring przekładni przemysłowych. 

DriveRadar IoT Suite: Przejrzyste prognozy do przekładni przemysłowych zdjęcie w treści artykułu

System informuje o ważnych zmianach stanu, oferując dodatkowo rekomendacje dotyczące działań, dzięki którym w porę można zapobiegać awariom.

  • Wczesne ostrzeganie – zautomatyzowane monitorowanie stanu zawsze na czas wyśle powiadomienie o krytycznych zmianach stanu czy odbiegających od normy parametrach przekładni przemysłowej.
  • Rozpoznawanie trendów – stałe monitorowanie i inteligentna prezentacja danych pozwalają na planowanie bezawaryjnej pracy przekładni.
  • Unikanie przestojów maszyn – więcej przejrzystości w zakresie stanu oraz parametrów przekładni przemysłowych pozwala na znaczące obniżenie ryzyka nieplanowanych awarii.
  • Wydajne podejmowanie działań – obliczane systemowo prognozy w zakresie czynności serwisowych i konserwacyjnych pozwalają na ich planowanie z dużym wyprzedzeniem oraz na dostosowanie długości cyklów konserwacyjnych w zależności od potrzeb.
  • Oszczędność zasobów – zorientowane na stan zalecenia dotyczące działań prowadzą do optymalnego wykorzystania żywotności komponentów napędów.
  • Bezpośrednie zastosowanie –gotowy do użycia, fabrycznie zamontowany oraz prekonfigurowany osprzęt pozwala na proste oraz nieskomplikowane podłączenie i rozpoczęcie pracy systemu DriveRadar.

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę