Strategia Zrównoważonego Rozwoju SEW-Eurodrive Polska

Strategia Zrównoważonego Rozwoju SEW-Eurodrive Polska SEW-Eurodrive

Dla SEW-Eurodrive Polska zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło, ale jedyny słuszny sposób prowadzenia działalności po to, by być najlepszym partnerem biznesowym dla klientów w zmieniającym się świecie. Wszystko pod hasłem #TheGreenSideOfDrive!

Nasze inwestycje w Strategię Zrównoważonego Rozwoju oraz cyfryzację pozwalają nam na wprowadzanie innowacji w zakresie produktów, procesów oraz usług, dzięki którym obniżamy nasz ślad węglowy i zużycie zasobów. W ten sposób realizujemy postulaty zrównoważonego rozwoju, takie jak ochrona środowiska, efektywne wykorzystanie zasobów czy solidarność międzypokoleniowa – mówi Tomasz Wieland, prezes zarządu SEW-Eurodrive Polska.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Zrównoważony rozwój nie jest dla SEW-Eurodrive Polska nowym pojęciem. Od wielu lat w jej działalność wpisują się aspekty ESG (z ang. Environment, Social, Governance), a obecnie, ze względu na wymogi prawne, dodatkowo rozszerzone zostały ekologiczne i ekonomiczne działania, mające na celu dbałość o środowisko, jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, a także ład korporacyjny i etykę prowadzenia biznesu.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju SEW-Eurodrive uwzględnia również dodatkowy element Q – quality, ponieważ wysoka jakość zawsze była, jest i będzie tym, co wyróżnia SEW-Eurodrive Polska i zapewnia długi czas użytkowania produktów tej marki. Wszystkie te działania przynoszą korzyści firmie, ale przede wszystkim Klientom oraz pozostałym Interesariuszom.

Jednocześnie SEW-Eurodrive Polska projektuje technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. Tym samym wspiera naszych Klientów we wdrażaniu rozwiązań mających na celu obniżenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, a także redukcję śladu węglowego.

>>Pobierz Strategię Zrównoważonego Rozwoju firmy SEW-Eurodrive<<

W następstwie obecnych czterech megatrendów – cyfryzacji, deglobalizacji, zmian demograficznych i dekarbonizacji – zrównoważony rozwój zyskuje na znaczeniu. Wynika to z faktu, że świat stoi w obliczu historycznych zmian. Klęski żywiołowe pojawiają się częściej niż kiedykolwiek, a kryzysy gospodarcze, polityczne i społeczne dotykają wszystkich ludzi na świecie.

Firmy są odpowiedzialne za działania i zrobienie tego, co możliwe, aby spowolnić skutki negatywnych zmian klimatu. Obecny cel Unii Europejskiej – neutralność klimatyczna do 2050 r. – zobligowała firmy do zmiany strategii i nowego działania. Dla SEW-Eurodrive Polska to impuls do wdrożenia Strategii Zrównoważonego Rozwoju, zintensyfikowania działań w zakresie realizacji nakreślonych przez ONZ celów SDG (z ang. Sustainable Development Goals) oraz kompleksowego inwestowania w cyfryzację procesów i usług.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju to nowa, holistyczna inicjatywa, w ramach której SEW-Eurodrive Polska wprowadza zmiany produktów, procesów i usług tak, by napędzać świat w jeszcze bardziej świadomy i zrównoważony sposób, pokazując w ten sposób naszą #TheGreenSideOfDrive” – podsumowuje prezes zarządu.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę