Druga edycja Dni Otwartych firmy TFM

TFM
Reklama
Reklama

Już po raz drugi firma TFM zorganizowała Dni Otwarte. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.

O tym, że oferta TFM zawiera szeroki wybór maszyn do plastycznej obróbki metali, przekonać się mogły wszystkie osoby, które zdecydowały się odwiedzić firmę w październikowy czas.  Przestrzeń hali wypełniły bowiem maszyny umożliwiające formowania metali w różnych zakresach oraz na różną skalę. Gięcie profili, zwijanie blachy, szlifowanie rur czy też obróbka drutu to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zapewniają urządzenia z oferty TFM.

Reklama

Różnorodny harmonogram

Stałym i mocnym elementem oferty TFM są prasy krawędziowe Adira. Nie inaczej było podczas Dni Otwartych, gdzie maszyny tego portugalskiego producenta stanowiły ważny akcent ekspozycji. Prezentowano m.in.  4-osiową prasę PA 16030 z napędem hydraulicznym o nacisku 160 ton i długości roboczej 3000 mm. Inny typ pras – mimośrodowych, przedstawiała natomiast maszyna włoskiej marki Pressix. Oferowany model 65CNR4 wyróżnia możliwość wielostopniowej regulacji skoku oraz wyjątkowa sztywność, dzięki specjalnym wzmocnieniom łączącym ramiona ramy nad suwakiem oraz w podstawie, jak i wzmocnieniu wysięgowej części prasy.

Oprócz bezpośredniego zapoznania się z prezentowanymi urządzeniami, goście mieli również okazję przeprowadzenia testów na wybranych maszynach.  Swoje możliwości zaprezentowała m.in. giętarka trójrolkowa Delta 50 CNC Touch marki Tauring na której wykonano gięcie profili czy też giętarka trzpieniowa CNC 38BR3 Shuz Tung, za pośrednictwem której przeprowadzono gięcie rury stalowej o stałym i zmiennym promieniu. 

Powiązane firmy

Reklama

Jakie urządzenia się wyróżniały?

Sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się przecinarka taśmowa włoskiego producenta Carif, przystosowana do pracy zgodnie z wymaganiami Przemysłu 4.0. Maszyna wyposażona jest w opatentowany system hydraulicznego ruchu ramienia tnącego, który zapewnia stałą, automatyczną regulację prędkości opuszczania oraz siły nacisku taśmy dla każdego rodzaju materiału, przekroju i grubości. Z kolei z flagowych maszyn z propozycji Technologii Formowania Metali  duże zaciekawienie budziła automatyczna giętarka 3D-R100 do przestrzennego gięcia drutu koreańskiej firmy Nicemach, której TFM jest wyłącznym dystrybutorem w Europie.

Podczas Dni Otwartych swój debiut zaliczyła nowa grupa urządzeń w ofercie TFM - roboty współpracujące ze zintegrowanym systemem wizyjnym Techman Robot. Jest to znana na świecie marka, pionier w produkcji cobotów wyposażonych w kamery umożliwiające inteligentną pracę stanowiskową. Zaprezentowane zostały dwa modele: TM5 o ładowności 6 kg i zasięgu 700 mm oraz TM12 o ładowności 12 kg i zasięgu 1300 mm.

Podobnie jak rok temu, także teraz wybrane maszyny objęte były rabatami cenowymi. Ponad to do dyspozycji odwiedzających byli specjaliści z branży, którzy odpowiadali na wszelkie pytania oraz udzielali porad w temacie użytkowania oferowanych maszyn. Dni Otwarte w firmie Technologie Formowania Metali odbyły się po raz drugi. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem, z pewnością staną się one jednak stałym elementem w kalendarzu imprez branżowych - organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję.

Źródło: TFM

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama