Dynamiczny rozwój ekosystemu Salesforce

OVH
Reklama
Reklama

Salesforce ogłosił wyniki nowego badania przeprowadzonego przez IDC, według którego od 2019 do 2024 r. Salesforce wraz z ekosystemem partnerów platformy w Polsce uzyska ponad 1,5 mld dolarów przychodów z nowych kontraktów oraz stworzy 4210 nowych miejsc pracy. Te same badania wskazują również, że Salesforce generuje potężne korzyści dla ekosystemu partnerów, którzy do 2024 r. będą zarabiać 5,80 dolarów na każdym dolarze przychodu Salesforce.

Wzrost ten jest napędzany przez usługi chmury obliczeniowej, dzięki którym rozwija się wiele innych technologii, w tym łączność mobilna, media społecznościowe, Internet rzeczy (IoT) i sztuczna inteligencja (AI). Wszystkie one tworzą nowe strumienie przychodów i miejsca pracy, które również wpływają na rozwój chmury. Tak powstaje nieprzerwany krąg innowacji i wzrostu. Według IDC do 2024 r. prawie 50% wydatków na oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze będzie powiązane z transformacją cyfrową, odpowiadając za prawie połowę wpływów ze sprzedaży oprogramowania. Światowe nakłady na przetwarzanie danych w chmurze do 2024 r. będą rosły o 19% rocznie, z 179 mld USD w 2019 r. do 418 mld USD w 2024 r. Motorem napędowym korzyści ekonomicznych w Polsce jest wzrost popularności przetwarzania danych w chmurze w tempie 18%, z 256 mln USD w 2018 r. do 698 mln USD w 2024 r. W tym samym okresie wydatki na oprogramowanie niezwiązane z chmurą będą rosły w tempie zaledwie 1-procentowym.

Reklama

Dzięki kryzysowi zdaliśmy sobie sprawę, że cyfrowa transformacja staje się coraz ważniejsza. Polska jest w światowej czołówce krajów dokonujących transformacji cyfrowej opartej na chmurze, umożliwiającej wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy – powiedziała Petra Jenner, dyrektor generalny i starszy wiceprezes na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, Emerging Markets w Salesforce. – Ekonomiczny wpływ Salesforce przyczyni się w Polsce do wygenerowania 1,5 mld USD przychodów i  stworzenia 4 210 nowych miejsc pracy do 2024 r. Pokazuje to, że organizacje i partnerzy handlowi dostarczają innowacyjne cyfrowe rozwiązania biznesowe, które sprzyjają rozwojowi oraz konkurencyjności biznesu.

Jako że firmy i instytucje opłacające abonament za korzystanie z chmury obliczeniowej kupują także inne, komplementarne produkty i usługi, cały ekosystem Salesforce w Polsce był w 2019 r. 4,3 raza większy od samej firmy Salesforce. Do 2024 r. wskaźnik ten wzrośnie do 6,3. IDC szacuje, że między 2019 a 2024 r. Salesforce pośrednio przyczyni się do powstania 6,6 mln miejsc pracy na świecie, które zostaną utworzone dzięki wydatkom dokonywanym przez osoby zatrudnione na wspomnianych już 4210 stanowiskach pracy.

Reklama

Oczekujemy, że cyfrowy wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy w Polsce będą miały silny wpływ na usługi finansowe, produkcję, handel detaliczny, media, opiekę zdrowotną, naukę oraz sektor publiczny – dodaje Krzysztof Augystynowicz, Regional Sales Director CEE Commercial Business Unit w Salesforce. – Cyfrowa transformacja w Polsce pomaga przetrwać obecną pandemię koronawirusa COVID-19 i wspiera długoterminowe bezpieczeństwo ekonomiczne.

Usługa Salesforce AppExchange uruchomiona w 2006 r. jest największym na świecie rynkiem rozwiązań w chmurze dla przedsiębiorstw, oferującym ponad 4000 rozwiązań, w tym aplikacje, szablony, boty i komponenty pobrane już ponad 7 milionów razy. 95% firm z listy Fortune 100, 81% z listy Fortune 500 oraz 86% klientów Salesforce korzysta z aplikacji dostępnych na AppExchange.

Źródło: Salesforce

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama