„e-Seminarium 4.2” dla branży obróbki cieplnej metali i metalurgii

„e-Seminarium 4.2” dla branży obróbki cieplnej metali SECO/WARWICK

W dniach 27-29 września 2022 r., po raz trzeci pod egidą Grupy Seco/Warwick, odbędzie się największe wydarzenie on-line „e-Seminarium 4.2” dla branży obróbki cieplnej metali i metalurgii. 

To trzy dni spotkań, w sumie 9 godzin eksperckich wykładów i dyskusji, podzielonych na trzy bloki tematyczne i niepowtarzalna szansa na zdobycie unikatowej wiedzy od branżowych tuz. Wśród nich np. Dan Herring („The Heat Treat Doctor”) – uznany za najbardziej wpływową osobę z branży obróbki cieplnej metali. Zapisy już wystartowały.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Tegoroczne „e-Seminarium 4.2” będzie prawdziwą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy najbardziej uznanymi ekspertami i praktykami. Wydarzenie składa się z trzech niezależnych bloków tematycznych: Technologia, Siła Innowacji oraz Biznes. Będą one realizowane podczas dedykowanych dni, każdy z bloków potrwa trzy godziny, a możliwość jego obejrzenia zwiększona jest także trzykrotnie, bowiem nadawane będą w 3 strefach czasowych. 

„Uczestnicy seminarium każdego dnia będą mogli wybrać dogodną godzinę oglądania – 9.00, 15.00 lub 19.00 (CET), ponieważ streaming jest dostosowany do różnych stref czasowych naszych odbiorców Po zakończeniu zaś każdy uczestnik ma dostęp do wszystkich wystąpień z każdego bloku i materiałów pomocniczych, co daje możliwość wrócenia do prezentowanych treści lub zobaczenia tego, czego nie widziało się wcześniej. Dajemy w sumie 9 godzin bardzo unikatowej i specjalistycznej wiedzy, a nasi gospodarze, partnerzy i prelegenci są gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego całego wydarzenia” - mówi Katarzyna Sawka, Wice Prezes Marketingu Grupy Seco/Warwick. 

Trzy po trzy – trzy dni, trzy godziny streamingu do wyboru, trzygodzinne bloki tematyczne

Pierwszy blok tematyczny (Siła Innowacji) to trzy zagadnienia. Pierwsze z nich, to branżowy panel dyskusyjny w którym Prezes Astor - Jarosław Gracel, prof. UZ dr hab. inż. Sławomir Kłos oraz Łukasz Sobolewski z Seco/Warwick odkrywają, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w obróbce cieplnej oraz jak zmienia się branża w świetle Przemysłu 4.0. 

W drugim temacie tego bloku ujawnione zostaną sekrety technologii nawęglania - w tym LPC. Gospodarz rozmowy Grzegorz Głuchowski z Seco/Warwick oraz zaproszeni goście;  Anant Andhale - Kalayni Technoforge Ltd, Kai Werlitz - Härtewerk Chemnitz GmbH oraz Michał Bazel - Seco/Warwick opowiedzą o nawęglaniu próżniowym jako innowacyjnej alternatywie dla tradycyjnego nawęglania oraz o tym, jak technologie próżniowe zmieniają oblicze obróbki cieplnej. 

Ostatnie zagadnienie to rozmowa ekspertów o wyzwaniach związanych z produkcją nowatorskich proszków metalowych do wytwarzania addytywnego. Marcin Lisiewicz z Seco/Warwick zaprosił do dyskusji prof. Todda A. Palmera z Penn State oraz dr inż. Aamira Abida z Retech.

W drugim bloku tematycznym (Biznes) wystąpi Dan Herring znany „The Heat Treat Doctor. Podzieli się on spostrzeżeniami i widzą o tym, w jaki sposób nasza branża wykorzysta postępy w nauce o materiałach. W tym samym bloku poruszony zostanie gorący temat zmian klimatycznych i ich znaczenia w procesach obróbki cieplnej. Finałowy temat tego bloku będzie związany z branżą przekładni i łożysk. Dr inż. William "Mark" McVea, główny inżynier oraz dyrektor generalny KBE+, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie przekładni, omówi, w jaki sposób ta transformacja wpłynie na działalność biznesową oraz w jaki sposób przemysł podchodzi do technik produkcyjnych, aby zaspokoić tę odkrywaną technologię i produkt. 

Blok trzeci to Teechnologia, a w nim odwiedziny kilku miejsc, w których realizowane są procesy obróbki cieplne. Czas więc na praktyczne studia przypadków pokazujące realne problemy oraz metody ich rozwiązywania. 

Stal narzędziowa w obróbce cieplnej, jej technologia, zalety i wady oraz ciekawostki i praktyczne wskazówki to drugi temat tego bloku. Specjaliści, którzy o tym powiedzą to: Ankit Gupta - Modern Metals India, Jozica Pacnik - Miheu oraz Anita Kormendi - Flanshtech. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również: Thomas Strabo - Expanite A/S, Marcin Wenta i Dennis Hansen - SonFlow A/S, Przemysław Skwierzyński – Geberit. Nie zabraknie również ekspertów z Seco/Warwick. Wystąpi Jędrzej Malinowski, Grzegorz Głuchowski, Maciej Stanulewicz, Paweł Okińczyc i Kamil Siedlecki.

Seco/Warwick lider, który jednoczy branżę

„Ambicją Grupy Seco/Warwick jest bycie firmą pierwszego wyboru w dostarczaniu rozwiązań do obróbki cieplnej i metalurgii. By być pierwszym wyborem należy nieustannie wyznaczać kierunki rozwoju i standardy w tym zakresie oraz budować markę branżowego eksperta” – dopowiada K. Sawka. 

Co roku Seco/Warwick organizował stacjonarne Seminarium, które po 22 latach zmieniło się w wydarzenie on-line – dziś będące standardem spotkań branży i ekspertów. By dostęp do tej unikatowej wiedzy był jak najszerszy, wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Nie jest to kolejny webinar tylko e-spotkanie branży, które ma znaczenie szerszy wymiar, w tym ekologiczny. 

„Pandemia, restrykcje i troska o środowisko dotyczące podróżowania zmuszają do zmiany formuły wielu eventów. Dziś wydarzenia online to standard, który pokazał, że można uczestniczyć w spotkaniu z dowolnego miejsca na ziemi. Zalet jest mnóstwo: nie tracimy czasu i pieniędzy na podróże i otrzymujemy dostęp do specjalistów, naukowców i praktyków, których mamy na wyciągnięcie ręki. Dostajemy więcej, za mniej, chroniąc też środowisko przez niezostawianie swoją podróżą śladu węglowego. Seco jest Eco” - uzupełnia Katarzyna Sawka.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę