Ecoclean na targach parts2clean

Ecoclean na targach parts2clean Ecoclean

Przemysłowe mycie części, będące istotnym etapem procesów produkcyjnych, znacząco przyczynia się do poprawienia jakości produktu. W ostatnich latach zadania związane z myciem przemysłowym, stały się znacznie bardziej zróżnicowane i wymagające. Podczas targów parts2clean (hala 10, stoisko C38) firma Ecoclean zaprezentuje maszyny optymalnie dostosowane do zróżnicowanych zastosowań i wymagań w zakresie mycia w różnych sektorach przemysłu. Obecność firmy na targach przemysłowych w Stuttgarcie w dniach 26 – 28 września podkreśla przyszłościowe rozwiązania takie jak wirtualny showroom czy możliwości poprawy efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. 

Zakres usług mycia przemysłowego i wymagań dotyczących czystości nigdy nie był tak szeroki jak obecnie. Z jednej strony zaawansowane technologicznie sektory przemysłu, takie jak półprzewodniki, przemysł medyczny, czujniki i analityka, a także optyka precyzyjna uzależnione są od skutecznego i niezawodnego usuwania najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń w zakresie submikronowym oraz resztkowych zanieczyszczeń cienkowarstwowych, z których niektóre mają grubość mieszczącą się w nanoskali. Z drugiej strony, przemysł ogólny, który obejmuje wiele sektorów, wykazuje przede wszystkim potrzebę usuwania dużych ilości wiórów i płynu obróbczego. Pomiędzy tymi skrajnościami znajduje się niezliczona ilość zadań związanych z myciem w zależności od produktu czy branży

W przypadku tych wieloaspektowych zastosowań i wymagań, Ecoclean i UCM zaprezentują na parts2clean (hala10, stoisko C38) optymalnie dostosowaną ofertę produktów i usług, które zostały zaprojektowane tak, aby spełniały odpowiednie wymagania czystości nie tylko w sposób trwały i niezawodny, ale także wydajny i oszczędzający zasoby.

Zrównoważone i skuteczne rozwiązania myjące do wszystkich zadań

Jedna część stoiska poświęcona będzie zagadnieniom związanym z myciem ultradokładnym i zintegrowana z sekcją targów „High Purity Lane”. Na żywo na targach zostanie zaprezentowana linia UCMSmartLine. Zaprezentowane zostaną możliwości łączenia standardowych modułów dla etapów procesu mycia, płukania, suszenia, załadunku i rozładunku oraz elastycznych systemów transportu części, aż po rozwiązania zdolne spełnić nawet najwyższe wymagania w zakresie czystości. Specjalne procesy technologiczne, takie jak PPC (pulsacyjne mycie ciśnieniowe), również przyczyniają się do tych wyników. Ofertę w tym dziale, wraz z przykładami zastosowań, uzupełniają informacje o obiektach badawczych dostępnych w Centrum Testowym Wysokiej Czystości producenta, które zostało oficjalnie zainaugurowane pod koniec 2022 r.

UCMSmartLine

Odlewy, elementy obrabiane, części tłoczone i głęboko tłoczone, części gięte, złączki hydrauliczne lub pneumatyczne, komponenty wytwarzane addytywnie – w ogólnym przemyśle istnieje niemal nieskończona różnorodność komponentów wykonanych z różnych materiałów. Dalsze procesy, takie jak łączenie, powlekanie i montaż, również wymagają określonych poziomów czystości i niezawodnego działania produktów. Do tego typu zadań, począwszy od mycia wstępnego, poprzez pośrednie, aż do mycia końcowego i precyzyjnego, producent oferuje systemy komorowe o standardowych i specjalnych konstrukcjach do mycia wodnego i rozpuszczalnikowego, a także wielokomorowe systemy do mycia zanurzeniowego. Aby zilustrować różne funkcje oraz opcje tych procesów, jako przykład zostanie zaprezentowana maszyna EcoCwave.

Kompleksowe podejście do serwisu

Podczas targów firma Ecoclean umożliwi również odwiedzającym stoisko dostęp do swojego wirtualnego showroomu, który łączy trójwymiarowe środowisko z wirtualną rzeczywistością.

Wirtualny showroom

Nawet najdrobniejsze detale prezentowanego sprzętu i systemów czyszczących można eksplorować w trójwymiarowej przestrzeni za pomocą gogli VR. Ponadto świat wirtualny można połączyć ze światem realnym. Daje to klientom, między innymi, możliwość uczestniczenia w testach mycia na żywo z dowolnego miejsca na świecie oraz uzyskiwania dodatkowych informacji w trakcie procesu. Ta innowacyjna platforma komunikacyjna daje wrażenie fizycznej obecności użytkowników. Przedstawiciele Ecoclean będą również udzielali informacji z zakresu przyszłych usług, rozwiązaniach w obrębie automatyzacji i cyfryzacji, dostępnych opcjach szkoleń oraz możliwościach oszczędności energii i zasobów w procesach mycia.

Źródło: Ecoclean

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę